Керівником постійної делегації Верховної Ради у Парламентській асамблеї Ради Європи стала народна депутатка від “Слуги народу” Марія Мезенцева.

Відповідне рішення українська делегація ухвалила 11 січня.

Як повідомила нардеп від “СН” Євгенія Кравчук, перед Європою постали нові виклики, світ опинився в новій реальності.

“Тому наша делегація теж змінює і свої підходи і свою стратегію, щоб йти в ногу з часом і відповідати тим викликам, які постануть перед нашою країною та світом у 2021.

Для цього нам потрібно буде не лише акцентувати на тому, хто ворог, але і дбати про те, що хоче друг.

Це певна зміна парадигми делегації, зміна стратегічного підходу, тож ми колективно вирішили, що реалізувати цю нову стратегію ми делегацією доручимо Марії Мєзєнцевій, як людині, яку вже добре знають і в ПАРЄ, і в інших делегаціях та дипломатичних колах, з якими вона активно взаємодіяла ще до Парламенту, займаючись міжнародною діяльністю”, – написала вона.

Також вона пояснила, чим буде займатися ексочільниця української делегації у ПАРЄ Єлизавета Ясько.

“Щодо пані Ясько – вона лишається дуже важливим членом нашої делегації і продовжує на рівні з усіма іншими працювати на благо країни. Зокрема, ми не маємо сумніву, що Ліза продовжить ту титанічну роботу над консолідацією зусиль з нашими союзниками із Baltic+ та іншими партнерами. Як і минулого року кандидатом на посаду віцепрезидента ПАРЄ обрано Олександра Мережка”, – каже Кравчук.

Додамо, що у 2019 році Мезенцева була обрана народною депутаткою 9 скликання по 168 округу (м.Харків) від партії “Слуга народу” як безпартійна. Членкиня однойменної фракції.

Заступниця голови Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом.

З 2018 року – членкиня міжнародної громадської організації “Європейська асамблея жінок-депутатів”.