Європейський Союз продовжив економічні санкції через військову агресію Росії проти України до 31 липня 2023 року 

 

Відповідне рішення ухвалила сьогодні, 27 січня, Рада Євросоюзу. 

“Рада вирішила продовжити на шість місяців, до 31 липня 2023 року, обмежувальні заходи, спрямовані проти окремих секторів економіки Російської Федерації”, – йдеться в повідомленні. 

У Раді ЄС нагадали, що санкції, вперше запроваджені 2014 року у відповідь на дії Росії, що дестабілізують ситуацію в Україні, значно розширили з лютого 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 

“Наразі санкції охоплюють широкий спектр галузевих заходів, включаючи обмеження щодо торгівлі, фінансів, технологій і товарів подвійного використання, промисловості, транспорту та предметів розкоші. Вони також охоплюють: заборону на імпорт або передачу морської сирої нафти та певних нафтопродуктів з Росії до ЄС, де-SWIFT кількох російських банків, а також призупинення мовлення та ліцензій кількох підтримуваних Кремлем каналів дезінформації”, – додали в Раді ЄС. 

Окрім економічних санкцій проти Російської Федерації, діють також інші обмежувальні заходи ЄС у відповідь на агресію Росії проти України. Серед них: обмеження економічних відносин із незаконно анексованим Кримом і містом Севастополь, а також непідконтрольними уряду територіями Донецької та Луганської областей; індивідуальні обмежувальні заходи (заморожування активів і обмеження на поїздки) щодо широкого кола фізичних та юридичних осіб, а також дипломатичні заходи. 

“Перед обличчям агресивної війни Росії ЄС рішуче підтримує Україну та її народ і непохитно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів”, – наголосили в Раді Євросоюзу. 
 
Зазначимо, що окрім санкцій зі сторони Європейського союзу, наразі діють і обмеження щодо Росії від США. Проте нещодавно з’явилася інформація нібито у Державному департаменті країни можуть розглянути питання пом’якшення санкцій на російській федерації за її агресію проти України, якщо москва погодиться вивести свої війська та розпочати серйозні переговори. 

Проте робити поспішні висновки та наповнювати інфопростір скандалами про “зраду” не варто. Політолог Віталій Кулік вважає, що заява США про готовність пом’якшити санкції — це лише формальність. 

«Ніхто не збирається нічого відводити. США лише залишають можливість для маневру. Це політика демократії, тому важливо залишати шляхи відступу для путіна. Це найменш вірогідний сценарій, але Америка пропонує це, щоб виконати всі формальності. Далі буде лише посилення санкцій та військової допомоги Україні», — повідомив експерт. 

Як додав Кулік, наразі на заході є консенсус політичних кіл про те, що «росію варто добивати санкціями». 

«росія жодним чином не показує готовність до рішучих дій, які б закінчили війну. Не до заморозки лінії фронту, а саме до відведення військ», — зазначив політолог. 

На думку експерта, санкції є ефективним важелем впливу на російську економіку. 

«рф втрачає доступ до високих технологій, замінити їй європейських постачальників нема ким. Китай також є зараз дуже обережним в питанні обміну технологіями. Я не можу сказати, що санкції розвалять росію, але те, що рф втрачає ринки та захід відмовляється від їхніх енергоресурсів, — це суттєві втрати», — вказав Віталій Кулік. 
 
Тож із посиленням санкцій економічна складова РФ впаде у ще більшу прірву, що в свою чергу призведе не лише до погіршення умов життя для простих росіян, а й послабить оборонну промисловість Росії та знизить вартість енергоносіїв, що є чи не головним ресурсом країни-агресорки.