Детективи НАБУ провели обшук у Ігоря Щербини, кума скандально відомого екс-нардепа від Народного фронту Сергія Пашинського.

Високопоставлений чиновник в тандемі з якимсь Шевченко В., намагався продати закриття справи в ДБР за 150 тисяч доларів і встиг отримати половину суми.

Про це екс-нардеп Сергій Лещенко повідомив в своєму Телеграм-каналі.

“Не тільки Сергію Пашинському, але тепер і його куму Ігорю Щербині висувають підозру. Напередодні НАБУ провело обшуки у колишнього співробітника Генпрокуратури Ігоря Щербини, який попався на спробі за гроші закрити справи в Державному бюро розслідувань. Такса склала 150 тисяч доларів за справу по забудовнику. При отриманні половини суми Щербину взяли на гарячому “, – написав Лещенко.

Щербина після втечі Януковича очолював Головне слідче управління Генпрокуратури і в його підпорядкуванні працював Роман Труба.

Також, за даними ряду ЗМІ, Труба є кумом Щербини та останнього називали “сірим кардиналом” у ДБР. Втім, за підсумком, саме ДБР Труби вело справу проти Пашинського, після якого той відправився до в’язниці.

“Через зв’язки Труби з Щербиною главу ДБР і називали на першому етапі” людиною Пашинського “. Це, втім, не завадило Трубі домогтися взяття Пашинського під варту”, – написав Сергій Лещенко.

На це відреагував і сам Зеленський, подаємо його слова в оригіналі:

«Права рука» директора ДБР підозрюється в отриманні хабаря у розмірі $150 000. Ще один аргумент на користь необхідності перезавантажити керівництво Бюро.

Ця інституція створювалась як незалежна та об’єктивна. Шкода, якщо ці добрі наміри не справдяться.

Закликаю народних депутатів підтримати важливі поправки та загалом законопроект № 2116 щодо вдосконалення роботи Державного бюро розслідувань.