“Путіну знадобилося лише чотири дні, щоб порушити ще одне зобов’язання, яке він нещодавно взяв на себе з лідером КНР у спільній заяві, підписаній 22 березня 2023 року. У документі сказано, що “всі держави, які володіють ядерною зброєю, повинні утримуватися від розгортання ядерної зброї за межами своїх національних територій”.

Таку заяву зробив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Представик ООН сказав, що Кремль обманює і зневажає навіть тих, кого оголошує своїми стратегічними партнерами.

До честі китайської сторони, додав Кислиця, «вона дуже розумно нагадала москві, що ядерну війну неможливо виграти й вести і що необхідно запобігти розповсюдженню ядерної зброї».

На відміну від росії, позиція Китаю щодо ядерної зброї є твердою і чіткою, наголосив постпред.

Україна відмовилася від третього за величиною ядерного арсеналу у світі, підкреслив він. Однак, за словами Кислиці, одна з держав-гарантів – російська федерація – не виконала своїх зобов’язань за Будапештським меморандумом і знову демонструє, що сприймає ядерну зброю як інструмент погроз і залякування, а не засіб стримування і запобігання війні.

Він звернув увагу на заяву Пекіна щодо того, що ядерну війну неможливо виграти й вести, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. Кислиця також нагадав, що Україна, у свій час, віддала третій у світі ядерний потенціал, тоді як РФ використовує ядерку для погроз.

Додамо: Заступник постпреда Китаю при ООН Ген Шуан наголосив, що ядерну війну неможливо виграти і її не можна розпочинати.

“Ми виступаємо за заборону передачі ядерної зброї, щоб жодні ядерні країни не передавали свою ядерну зброю за кордон і не розміщували її за межами своєї країни. Ми також виступаємо за те, щоб розгорнуті в інших країнах ядерні озброєння були звідти виведені”, – сказав він.