Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс не розміщуватиме війська на території України. Він підтвердив цю інформацію в інтерв’ю телеканалу CNN.

Столтенберг розповів, що Альянс не планує розміщувати війська на території України. Він зазначив, що НАТО не готове до компромісу з Росією за основними принципами Альянсу.

Також генсек пообіцяв, що Альянс відправить письмову відповідь на російські пропозиції щодо безпеки в Європі цього тижня. НАТО зробить це “паралельно” зі Штатами.

Лідери країн Альянсу погодилися запровадити проти Росії “безпрецедентний” пакет санкцій. Таке рішення на зустрічі ухвалили лідери Британії, США, Італії, Польщі, Франції, Німеччини, а також керівництво Євросоюзу та НАТО.

Нагадаємо, що раніше у НАТО заявили про готовність до збільшення військової присутності у Східній Європі через загрозу нового російського вторгнення в Україну. Північноатлантичний альянс продовжить вживати всіх необхідних заходів для захисту союзників. 

Єнс Столтенберг висловився: 

Я вітаю союзників, які надають додаткові сили НАТО. НАТО продовжить вживати всіх необхідних заходів для захисту всіх союзників, у тому числі шляхом посилення східної частини Альянсу. Ми завжди реагуватимемо на будь-яке погіршення ситуації з безпекою, у тому числі шляхом зміцнення нашої колективної оборони

Щодо майбутніх протидій агресії РФ, члени Альянсу заявили про те, що Данія відправляє фрегат до Балтійського моря і збирається відправити чотири винищувачі F-16 до Литви на підтримку довготривалої місії НАТО з охорони повітряної поліції в регіоні.

В свою чергу Іспанія відправляє кораблі для приєднання до військово-морських сил НАТО і розглядає можливість відправки винищувачів до Болгарії.

Франція висловила готовність відправити війська до Румунії під командуванням НАТО.

Зі свого боку Нідерланди відправляють два винищувачі F-35 до Болгарії з квітня для підтримки діяльності НАТО з повітряної поліції в регіоні, а також переводять корабель і наземні підрозділи в режим очікування для Сил реагування НАТО.