Бельгія підтримає санкції проти громадян Росії, які були причетними до жорсткого нападу на українські військові судна та захоплення моряків у Керченській протоці. 

Утім водночас закликають Україну не будувати стіну з Росією.

Таку гучну заяву зробив міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерсон після зустрічі делегації ПАРЄ, повідомив голова парламентської делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв.

"Я зауважив, що ми будуємо не стіну, а військову фортифікацію. Будувати чи ні та що саме, залежить лише від того, в якій ситуації перебуває та чи інша країна. Наша іншого виходу не має", – наголосив Ар'єв.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Бельгійській міністр також сказав, що готовий дослуховуватися до позиції України в Раді Європи стосовно російського питання і погодився, що Росія має зробити суттєві кроки по деокупації Криму та виконанню Мінських угод для того, щоб її делегація повернулася в ПАРЄ без санкцій. 

"З особливого: депутат від оппоблока Долженков, який не є членом делегації в ПАРЄ, але замінив наприкінці зустрічі Новінського, заявив усім, що він не джентльмен, а колега. 

Наступного тижня запланована зустріч делегації з колишнім прем‘єр-міністром Литви, депутатом литовського Сейму, великим другом України Андрюсом Кубіліусом", – підсумував Ар'єв.

Також відзначимо, що у березні 2019 року шість українських військових, які отримали поранення на Донбасі, будуть лікуватися у Бельгії. Також країна оплатить всі рахунки українських захисників.

Про це повідомив міністр закордонних справ і оборони Бельгії Дідьє Рейндерс.

Після успіху подібної співпраці в 2018 році, коли в Бельгії проходили лікування 5 важкопоранених солдатів з України, я вирішив продовжити проект співпраці в галузі медицини в 2019 році з нашими українськими колегами і прийняти 6 поранених в бою українських військових.

У заяві на сайті Міноборони Бельгії зазначається, що українці проходитимуть лікування у госпіталі в передмісті Брюсселя. Бельгійська сторона крім медичних покриє і всі транспортні витрати. Українські військові мають прибути до Бельгії у березні, курс лікування триватиме шість тижнів.