Україна періодично намагалась пошкодити Кримський міст, але лише вдалося на деякий час зупинити його функціонування. Тепер деякі західні ЗМІ стверджують, що літом 2024 року міст може бути повністю зруйнований. Українські військові мають намір нанести ще декілька ударів по Криму. Полковник запасу ЗСУ Роман Світан, який є льотчиком-інструктором та військовим експертом, зазначив у виступі на українському каналі, що руйнування Кримського мосту вже давно стало необхідністю. Ці спроби вже відбувалися, і міст виходив з ладу у 2022 та 2023 роках. Світан закликав продовжувати ці дії.

Світан висловив думку, що руйнувати Кримський міст можна буде лише після того, як Україна поверне Крим. Після цього міст можна буде демонтувати. Наразі можемо лише вивести його з ладу, оскільки через Керченський міст Росія здійснює переправку великої кількості військового обладнання.

Росіяни намагаються амуніцію приховати. Кажуть, що там тільки громадський рух, але військові переміщення там також є. Як і по поромній переправі у Керчі, яку також потрібно знищити, – сказав військовий експерт.

Через Керченську протоку Росія активно переміщує військові засоби поромами. Світан наголосив, що Україні потрібно знищувати пороми та пристані з Кримської й Таманської сторони. Світан вважає, що для виведення з ладу Кримського мосту достатньо невеликої кількості далекобійних ракет.

Найкращий варіант використовувати різнорівневу атаку, тобто підводні, надводні дрони та крилаті ракети. До мосту може дістати балістика – наші ракети С-200 (технічна дальність 300 кілометрів), ATACMS (300 кілометрів), – розповів полковник запасу ЗСУ.

Світан вказав на ще одну мету для ЗСУ – Новоросійський порт. Росія транспортує через нього близько 60% своєї нафти, що є проблемою для України.

Як тільки буде достатньо засобів і наказ, то, теоретично, Новоросійський порт можна знищити, – припустив він.

Зазначимо, Кримський міст — 14-кілометрова мегаспоруда, міст за 4 мільярди доларів США, який об’єднує Росію з тимчасово окупованим Кримом неподалік Керчі. Це один із найбільших і найдорожчих інфраструктурних об’єктів, які коли-небудь будували росіяни, а ще й важливий логістичний об’єкт. Саме ним російські війська доставляють тони корисного вантажу: боєприпаси, техніку на фронт, а також споживчі товари у Крим та інші окуповані території України.

Кримський міст — справжня “скрєпа Путіна”, символ його 10-річної окупації. Його пошкодження завжди викликало вибух в інформаційному просторі РФ. Україні це вдалося вже двічі, наразі завдання — зруйнувати його назавжди. Українські військові впевнені: це можливо і це точно станеться, пише The Sun. У березні українцям це пообіцяв і очільник ГУР Кирило Буданов:

“Він впаде. Ну що тут очікувати… Завжди той, хто нападає, рано чи пізно отримує перевагу. Вони захищаються в цій ситуації”.

Не так давно про це запитували і Зеленського. В інтерв’ю Bild президент розповів про план знищити Кримський міст:

“Ми дуже хочемо. І це питання не в тому, що саме міст, Керченський міст, про який всі говорять. Ми говоримо про кілька інфраструктурних речей, які є військовими цілями”.

За словами анонімного джерела журналістів в українському Міноборони, військові ставляться до цього не як до “дива”, а як до складного, втім реального завдання. “Це просто міст, він уже кілька разів був суттєво пошкоджений”, — цитує The Sun неназваного представника Міноборони України.