Військово-політичний експерт, полковник Роман Світан відповів на запитання, чому затягується призначення Валерія Залужного послом України до Великобританії.

За його словами, є невідома реальна проблема, яку не бажають озвучувати взагалі. Адже інакше він давно мав почати працювати на новій дипломатичній посаді.

«Після військової справи офіцери мають йти не на «гражданку», не губитись, а йти в виконодавчу гілку влади», — наголосив Світан.

Також військово-політичний експерт згадав про те, що Залужний мав проблеми з ВЛК, тому це також може бути проблемою, чому все ж не призначають генерала послом.

Нагадаємо, ексголовнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний взимку пройшов ВЛК, де був визнаний непридатним для служби в армії. Він також ще у лютому написав рапорт про звільнення з військової служби.

У одному з українських видань йдеться, що після звільнення з посади головнокомандувача ЗСУ Залужний рішенням президента був виведений у розпорядження міністра оборони.

Зазначається, що при цьому якоїсь значимої військової посади, адекватної рівню підготовки і досвіду Залужного, міністр оборони йому не запропонував, як не запропонував її раніше і президент Зеленський. За цих умов, генерал Залужний прийняв рішення звільнитися з військової служби, щоб мати можливість і право зайнятися іншою справою.