Росіяни кошмарять українців та ЗСУ погрозами про захоплення Часового Яру і справді ситуація на цій ділянці фронту надскладна, однак останні події дещо змінили хід боїв і на РФ чекатиме неприємний сюрприз. Армія РФ може вгрузнути там.

Голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко розглянув можливі напрямки наступу ворога та пояснив, від чого залежить інтенсивність бойових дій найближчими місяцями.

Тимочко переконаний, що масштабування наступу і його напрямки будуть залежати від того, яких результатів окупаційна армія досягне у короткостроковій перспективі.

Оскільки вже давно існує наказ Володимира Путіна про повне захоплення Донецької і Луганської областей, наразі ворог, імовірно, зосередить свої зусилля саме на цих відтинках фронту.

«Однак армія, що називала себе «другою в світі» змогла захопити кілька невеликих міст ціною величезних людських втрат, витрачаючи на це місяці. Тому говорити про реальне виконання цього плану зараз не доводиться», — вважає він.

Він переконаний, що всі подальші плани і активізація наступу противника на окремих ділянках фронту буде залежати від результатів теперішньої воєнної кампанії.

«Якщо наше командування заявляє, що ворог планує наступальну кампанію після відновлення своїх сил, звичайно, вони знають напрямки або прораховують ці напрямки, де може просуватися ворог», – підкреслив голова Ради резервістів Сухопутних військ.

Крім того, події, що значно можуть вплинути на російські атаки, можуть бути зовсім непередбачуваними. За словами Тимочка, внести суттєві корективи може навіть потоп в Росії. Навіть не тільки у видатках на армію, а на внутрішню російську політичну розкладку, адже до нескінченності ігнорувати проблеми населення із уже затоплених восьми областей Путін і його влада не зможе.

Варто наголосити і на тому, що захопити Часів Яр швидкими темпами росіяни не зможуть.

Таку думку висловив військовий експерт — полковник запасу Збройних сил України Петро Черник.

За словами Черника, агресор не може досягти головної мети —  ліквідації української державності, тобто окупації всієї України, а раз так – намагається досягнути завдання мінімум – вийти на адміністративні кордони Донеччини і Луганщини.

«Вони будуть намагатися виконати це завдання. Двічі ми його зірвали до тих дат, які виставляв Путін. Була дата – до 14 грудня минулого року, коли він хотів відрапортувати перед своєю бидломасою, що мети досягнуто. І була дата – до власного самоперепризначення на посту президента РФ — також зірвалось. Також є ніби-то наказ, що до 9 травня як мінімум взяти Часів Яр. Часів Яр стратегічна висота, там доволі зручно оборонятися, він міцно укріплювався. Чи зможуть вороги опанувати таке завдання? На мій погляд, швидкими темпами не зможуть», — сказав Черник.

Він також прокоментував тактику масованих бомбардувань, які застосовують зараз росіяни, в тому числі і по Часовому Яру.

«Противник вніс деяку новизну у свою тактику.  Деяку. Це не є кардинальна новизна. Вони підняли коефіцієнт застосування коректованих авіаційних бомб важких калібрів – ФАБ-250,  ФАБ-500, УПАБ-1500 і навіть об’ємно-детонуючі бомби, бомбові касети РБК-250 і РБК-500. І за загальними показниками березня — десь у межах 2 тисяч одиниць (застосування). Але говорити про «килимові» бомбардування абсолютно неправильно», — зауважив Черник.

Черник пояснив, що росіяни у такий спосіб намагатимуться збільшувати завдання ударів (масовано і важкими бомами), але їх можливості обмежені.

«У них у строю у межах десь 80 робочих машин СУ-34, тобто вони не піднімуть показники по самих машинах… Ось по такій методиці будуть працювати доти, поки не з’являться F-16, які залюбки поборються з цією ціллю», — зазначив експерт.