Кум Путіна, голова політради партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук вийшов із Офісу генерального прокурора, заявивши, що законно підозру йому не вручили.

“Підозру згідно із законодавством мені не вручили, але з підозрою я ознайомився разом з адвокатами…

Можу сказати, що обвинувачення, викладені і інкримінування низки статей, в тому числі і тяжких, кримінального кодекса України є необґрунтованими, бездоказовими. І це все в цілому можна назвати не інакше як політично мотивовані дії прокуратури по відношенню до мене”, – заявив Медведчук.

Присутній під ОГП адвокат Медведчука Богдан Коваль заявив, що вони ознайомилися із повідомленням прокуратури і взяли його копію, проте ще не встигли переглянути матеріали справи.

В повідомленні йшлося про підозру за статтями 111 ККУ (Державна зрада) і 438 ККУ (Порушення звичаїв війни).

Медведчук ще раз повторив, що не збирається залишати Україну.

Крім того, видання “Цензор.Нет” повідомило, що Медведчук хотів потрапити в кабінет Венедіктової, але його не пустили, оскільки у генпрокурора – “дзвінок”.

Відповідне відео було опубліковане в соцмережах. На ньому видно, як починався візит депутатів ОПЗЖ до генпрокурорки. Медведчука супроводжували депутати Ілля Ківа і Вадим Рабінович. Секретар запропонував їм пройти до першого заступника генпрокурора.

Чи потрапив Медведчук на прийом до Венедіктової, невідомо.

Зазначимо, що Віктор Медведчук 12 травня прибув до Офісу генерального прокурора.

11 травня стало відомо, що генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала підозру в держзраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму куму Путіна голові політради партії “Опозиційної платформи – За життя” Віктору Медведчуку та нардепу ОПЗЖ Тарасу Козаку.

Також СБУ повідомила про обшуки в офісі ОПЗЖ та двох будинках Медведчука. За даними ЗМІ силовикам всіляко перешкоджала охорона Медведчука.

Правоохоронці підозрюють, що Медведчук вступив у змову з РФ для видобутку нафти і газу в Чорному морі. Також у 2020 році Медведчук через Козака передав Росії інформацію про розташування прихованого підрозділу ЗСУ.

Пізно ввечері 11 травня пресслужба Медведчука відреагувала на інформацію про обшуки та підозру. У політика запевнили, що він не буде ховатисьвід слідства та перебуває в Україні.

12 травня у Кремлі заявили, що не збираються втручатися в процеси, пов’язані з кримінальним переслідуванням Медведчука.