Наші захисники продовжують відвойовувати та звільняти українські землі. Так, на початку листопада нам вдалося звільнити Херсон. А разом із цим запустити нову фазу війни з Росією.

Про це в інтерв’ю BILD розповів заступник начальника ГУР МО Вадим Скібіцький. Він також розповів, де тепер дислокуються окупанти, яких вдалося вибити з Херсона.

Після звільнення Херсона війна вступила в нову фазу. Російські солдати, виведені із Херсонської області, тепер дислокуються у Запорізькій, Луганській та Донецькій областях, – наголосив Скібіцький.

Він також зауважив, вороги не полишають загарбницьких настроїв. Захоплені території вказаних вище областей росіяни вважають своїми. Тож намагатимуться захопити ці регіони повністю під свій контроль.

Заступник начальника ГУР МО звернув увагу і на ситуацію навколо Бахмута. Скібіцький зауважив, що окупанти зосередили всі свої сили на удари по місту. До цього залучене як російське військо, так і бійці ПВК “Вагнера”. Перед ними стоїть задача захопити населений пункт, і втрати їх зовсім не цікавлять. Хоч і зазнають їх там чимало.

Наших військових закидують “гарматним м’ясом” і не тільки з кількох причин. Але найважливіша – прагнення повністю захопити Донецьку область. Крім того, для самого Пригожина вкрай важливо захопити Бахмут. Це дозволить йому продемонструвати, що його бійці результативніші за регулярну російську армію. Але і йому нічого не вдається упродовж кількох місяців.

– По-перше, вони хочуть контролювати всю Донецьку область, по-друге, – атакувати міста Краматорськ та Слов’янськ із півдня. І по-третє, власник ПВК Вагнер Євген Пригожин дбає про свій престиж. Він звинувачує російську армію в тому, що вона не просувається вперед, але і йому особливо нема чого продемонструвати, – зазначив Скібіцький.

Повернімося до Херсона. Росіян хоч і вдалося вибити з міста, вони продовжують тероризувати мирне населення. Окупанти відкривають вогонь по обласному центру з територій, які все ще під їхнім контролем – підкреслив Скібіцький.

Водночас заступник начальника ГУР заявляє, що війна в Україні сильно виснажила армію РФ. Крім великих втрат серед особового складу, через санкції в Росії відсутні і більше не виробляються багато комплектуючих для деяких видів озброєння. Окрім сучасних бойових танків, це торкнеться в першу чергу авіації, балістичних і крилатих ракет. Навіть угоди з Іраном не змогли цього компенсувати.

– Ми знаємо про домовленості між Іраном і Росією, особливо щодо безпілотників-камікадзе, а тепер також і щодо балістичних ракет. Іран, побоюючись санкцій Заходу, відкладатиме постачання ракет якомога довше, – додав він.

Окрім того, в інтерв’ю заступник начальника ГУР Міноборони України  повідомив, що президент РФ Володимир Путін тричі відкладав наступ на Україну, востаннє – у середині лютого.

За його словами, Путін неодноразово обговорював дату вторгнення з начальником Генштабу Валерієм Герасимовим та міністром оборони Сергієм Шойгу.

– ФСБ наполягала на наступі, вони були переконані, що достатньо підготувалися до вторгнення. Вони вклали величезні ресурси та підштовхували Герасимова до атаки, – розповідає Скібіцький.

Він повідомляє, що врешті-решт Герасимов піддався тиску і схвалив операцію, але недооцінив ситуацію.

– Той факт, що російські частини були забезпечені продовольством, боєприпасами і пальним на три доби, показує, як сильно вони прорахувалися, – додав Скібіцький.

Він також нагадав, що внаслідок цього прорахунку всі перші цілі РФ зазнали краху, вони не змогли захопити Київ, а також не взяли Суми, Чернігів чи Харків.