У Мережі активно обговорюють найближчий контрнаступ ЗСУ

Так, ефективний контрнаступ ЗСУ має розпочатися тоді, коли завершиться підготовка військових та надійде все необхідне озброєння та боєприпаси. Крім того, важливим фактором є погода.

Весняні дощі триватимуть ще близько місяця – до середини квітня. Про це в інтервʼю розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан.

Відтак, до середини квітня українські захисники готуватимуться до контрнаступальних дій та виконувати певні завдання. До того ж Україна збільшуватиме кількість техніки та боєприпасів, які передаватимуть нам західні партнери, а також готувати резерви.

Жодний контрнаступ точно не буде проводитися без резервів. Це не має сенсу, оскільки саме резерви необхідні для того, щоб утримувати фланг і йти в прорив на певних напрямках, – сказав полковник запасу ЗСУ.

Відповідна підготовка займе близько місяця часу, а вже з середини квітня знадобиться ще кілька тижнів – до 9 травня, щоб подивитися на дії росіян. Адже ця дата є сакраль

Військовий експерт також зауважив, що для будь-якої армії є “золотий місяць”, а далі їхні дії йдуть на спад. Окупанти зараз докладають чималих зусиль, щоб наступати й це триватиме, найімовірніше, ще кілька тижнів – до кінця березня – початку квітня. Водночас Путін може змусити загарбників здійснити певні дії до 9 травня.

З середини квітня й 9 травня може розпочатися наший контрнаступ – “золотий місяць”,
– припустив Світан.

На його думку, контрнаступальні дії ЗСУ є можливими на одному, двох або навіть трьох напрямках. Це залежатиме від задуму нашого командування.

У той же час основними цілями для наступу російських окупантів став Лиман Донецької області та Куп’янськ Харківської області. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

“Лиманський напрямок найбільш напружений за кількістю обстрілів з боку збройних сил країни-окупанта. Це найбільш проблемна ділянка фронту навіть порівняно з Бахмутом. Основне завдання окупантів — прорватися в район Лиману. Друге завдання — створення можливостей для оперативного оточення українського угруповання в районі Сіверська”, — сказав він.

За словами Снєгирьова, саме з цим пов’язана активізація останніми днями російських окупантів у напрямку потенційного удару — українських Ямполя і Торського Донецької області.

“Туди перекинуто додаткові підрозділи 144-ї мотострілецької дивізії, зафіксовано передислокацію важкої бронетехніки 90-ї танкової дивізії. Плюс, зафіксовано факти про передислокацію додаткових резервів “Барс-13”, — повідомив він.

Крім цього, він зазначив, що в українських містах Сєвєродонецьк і Кремінна Луганської області зафіксовані так звані “бойові буряти” — підрозділи регулярних частин збройних сил Росії. Також напружені бої точаться в районі населеного пункту Масютівка Куп’янського напрямку в Харківській області.

“Тут зосереджені підрозділи другої 18-ї мотострілецької дивізії збройних сил Росії. Завдання окупантів — продавити українську оборону в напрямку Куп’янська з можливістю виходу на Ізюм. Тобто створення куп’янсько-ізюмського ударного угруповання, яке нависатиме над флангами Збройних сил України, зосереджених у Слов’янську”, — сказав він.

На думку Снєгирьова, інформаційний порядок денний, заданий росіянами навколо Бахмута Донецької області, це відволікання уваги від основних напрямків удару.

“Основні напрямки удару — це Лиманський і Куп’янський. На Лиманському напрямку зосереджені досить серйозні сили. Крім того, можемо говорити про введення додаткових резервів, як і бронетехніки, так і особового складу”, — акцентував Дмитро Снєгирьов.