ЗСУ протягом минулої доби здійснили значне тактичне просування на Заході Запорізької області. Успіхи є щонайменше на трьох ділянках фронту, стверджують аналітики американського Інституту вивчення війни.

Як зазначають в ISW, опубліковані 11 серпня геолокаційні кадри  підтверджують, інформацію про те, що українські війська досягли північної околиці Роботиного та Урожайного вздовж кордону Донецько-Запорізької області.

“Схоже, що українські контрнаступальні операції змушують російську армію передислокувати російські сили, які обороняються в західній Запорізькій області, що вказує на те, що українські зусилля там можуть значно погіршити російську оборону. …  [Нещодавнє] прибуття 7-ї дивізії ВДВ і підрозділів “Ахмат” до району Роботиного – перший явний прихід нових російських формувань і підрозділів у цей район”, – йдеться в звіті.

Аналітики додають, що підрозділ Рамзана Кадирова “Ахмат” вже не вперше розгортають на критичних ділянках фронту. Так як минулого разу це відбувалося  в районі Кліщіївки на південь від Бахмута у відповідь на просування українських сил в цьому районі. 7-а дивізія ВДВ водночас розділена щонайменше на двох, а може, й на трьох напрямках фронту. Це район Старомайорського, в Херсонській області на лівому березі Дніпро, захід Запорізької області.

Аналітики стверджують, що українські контрнаступальні операції значно погіршили та зменшили наявні російські сили, що обороняються в цьому районі. Все це спонукало російське командування надіслати додаткову допомогу для посилення оборони на цій критичній  ділянці лінії фронту.

Проте, к би окупанти не намагались стягувати всі резерви, укріпляти позиції і так далі, всі ці дії, згодом, будуть марними, так як ЗСУ очистять землю від ворога і в Україні знову настане мир та спокій.