Речник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк пояснив, для чого Росії потрібні переговори та що буде у випадку їх проведення.

“До слова, згадаю про Марію Захарову від МЗС Росії. Я взагалі не розумію, навіщо ми слухаємо росіян. Вони справді ниють та буквально вимолюють сьогодні переговорний процес. Тому що вони хочуть затяжного конфлікту. Вони не хочуть переговорів, настання миру та не виконуватимуть жодних домовленостей. Вони хочуть зменшення інтенсивності вогню, залишити за собою лінію розмежування та частково окуповану територію”, – наголосив радник Зеленського.

За його словами, переговорний процес Росії потрібен виключно як маскування, як спосіб втягнути нас в багаторічний процес обговорення. Паралельно із цим вони продовжуватимуть провокувати нас, вбивати політично та фізично, додав Подоляк.

“Шукатимуть “Медведчука 2.0″, створюватимуть нові ОПЗЖ, а після цього вкладатимуть гроші у власну мілітаризацію, робитимуть апгрейд армії, проводитимуть додаткову мобілізацію”, – зазначив радник.

Як зазначив Михайло Подоляк, що Росія у такому вигляді, як сьогодні, зможе існувати виключно у форматі нескінченої війни різних інтенсивностей. Щойно вона програє, то зникне в такому політичному вигляді. Для Росії це війна минулого. Це не війна сучасного, це не перерозподіл впливів у майбутньому. Це спроба Росії залишитись такою архаїчною, як вона є.

“Тобто Росія хоче сказати, що вони будуть ізольовані, житимуть в таборі за правилами XVII – XVIII століття і не треба заважати їм. Інакше вони вбиватимуть всіх тих, хто заважатиме. Вони не хочуть підкорятись міжнародному праву, хоч формально у відповідних організаціях вони будуть”, – підсумував він.

Подоляк додав, що росіяни воюють з нами, не беручи до уваги територію чи державність України, за право бути варварами. Тому з ними не можна буде ні про що домовитись.