У п’ятницю, 16 червня, президент Франції Еммануель Макрон прийме у себе принца Саудівської Аравії Мухаммеда бін Салмана.

Згідно з інформацією Politico, під час цих зустрічей планується обговорити війну Росії проти України.

Один з чиновників президентського палацу повідомив, що під час приватного обіду в Єлисейському палаці Макрон буде наголошувати принцу Салману, щоб той використав свій вплив на Росію.

У статті розглядається позиція Саудівської Аравії щодо війни РФ проти України. У минулому, Саудівська Аравія мала неоднозначну позицію, підтримуючи резолюції ООН, які засуджували агресію Росії, але в той же час виступала проти закликів США збільшити видобуток нафти, що призвело до скорочення доходів Росії від продажу нафти.

Однак, згідно з Єлисейським палацом, Саудівська Аравія продемонструвала, що вона змінила свою позицію щодо цього питання.

«Ми просимо… щоб [Саудівська Аравія-ред] допомогла нам прискорити українську перемогу, яка призведе до переговорів між Україною та Росією… Виходячи із розмов, ми знаємо, що вони поділяють це бачення», — сказав чиновник з Єлисейського палацу.

Саудівський принц проведе в Парижі тиждень, протягом якого він візьме участь у саміті з нового глобального фінансового пакту та відвідає прийом у столиці Франції на підтримку кандидатури Саудівської Аравії на проведення всесвітньої виставки Expo 2030.

Візит бін Салмана до Франції та тривалість його перебування стали причиною сильних звинувачень з боку неурядових організацій, що борються проти порушень прав людини в Саудівській Аравії, а також у зв’язку з жорстоким вбивством саудівського журналіста Джамаля Хашоггі у 2018 році. Засоби масової інформації повідомляли, що вбивство було здійснене за наказом самого принца.