Останнім часом над Кремлем вибухають дрони, а російські гелікоптери масово падають. І це ще навіть не розпочався довгоочікуваний контрнаступ Збройних Сил України. Таким чином, Владімір Путін стикається з роз’єднаністю військ. У “другої армії світу” є нестача ресурсів та дезорганізована оборона.

 

Видання The New York Times пише, що проблеми армії РФ загрожують зірвати те, що лише кілька тижнів тому здавалося рідкісним військовим успіхом у руках Росії – перемога у тривалій битві за Бахмут.

Російські війська, продовжуючи запеклі бої у межах міста, відступили з позицій на околицях Бахмута і втратили там двох полковників. Євген Пригожин критикував російську армію, звинувачуючи її керівництво в недостатньому забезпеченні його бійців, а солдатів у тому, що вони залишили свої позиції на флангах Вагнера.

Публічна ворожнеча між Пригожиним і міністерством оборони Росії знову розпалила сумніви щодо здатності Москви досягти успіху на полі бою, де координація між розрізненими підрозділами має критичне значення.

“Один зі способів утримання Путіна при владі полягає в тому, що йому подобається мати кілька фракцій і йому подобається, щоб фракції конкурували одна з одною. Це може мати сенс у політиці, але це дуже, дуже шкідливо під час військової операції”, – зазначив старший науковий співробітник Інституту дослідження зовнішньої політики Роб Лі.

В свою чергу військовий оглядач Олександр Коваленко звернув особливу увагу на те, що генерал-полковник Олександр Сирський напередодні знову відвідував Бахмут. Тоді ж він сказав дуже примітну фразу, охарактеризувавши місто як “мишоловку” для російських окупантів.

«Бахмут і справді мишоловка, або, якщо завгодно, пастка для росіян, хоча мені більше імпонує порівняння з болтом, в яке вони вступили, пройшли якусь відстань і зрозуміли, що вона затягує, а повернутися назад не можуть, розуміючи, що остаточно потонуть. , Але й не знають, що їх чекає попереду.

Ситуація у самому місті гранично критична. Російські окупанти фактично повністю зрівняли із землею фронтальні багатоповерхові квартали на вулиці Визволителів Донбасу. Це дозволило їм прорватися через вулицю Леваневського углиб руїн і, по суті, зайняти їх гордо звітувавши про просування.

При цьому слід відзначити високу щільність артилерійського вогню з боку окупантів і задіяння авіації, що застосовує панівні бомби. Незважаючи на це, проводяться всередині міста регулярні контратаки СОУ і не всі позиції РОВ на сьогодні – стабільні» – вважає Коваленко.

За межами міста продовжується просування СОУ як у північно-західному, так і південно-західному секторах.

Південно-західний сектор, продовжується покроковий поступ до Кліщіївки.

Північно-західний сектор – аналогічне покрокове просування у напрямку Берхівки.

Все це вказує на те, що ЗСУ не просто створюють буфер безпеки для 0504 та 0506.

Дуже важливим є те, що у північно-західному секторі СОУ зайняли стратегічні висоти і можуть не лише відновити вогневий вплив на Берхівку та Ягідне, а й північний сектор міста. У південно-західному секторі очевидний план виходу на 0513 і, що цілком можливо – Опитне, що відрізає місто з півдня.

Крім того, в районі Кліщіївки також є панівні висоти, які дозволять ефективніше здійснювати вогневий вплив на південний сектор.

Тобто, СОУ нині ставлять за мету відтиснення окупантів у низину, що ж до перерізання логістики – питання актуальне.

«Якщо розмірковувати про слова генерала Сирського, то очевидно, що це і є сьогодні той сценарій, який розігрується під режисурою ЗСУ, але ніяк не РФ», – підкреслив Коваленко.