Уряд України та Уряд Сполучених Штатів Америки уклали «Додаткову Угоду до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку» на загальну суму 9 млн доларів. Документ підписали Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та директор місії USAID в Україні Джеймс Хоуп. Тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін підписала лист-засвідчення.

«Життя та здоров’я людей завжди є пріоритетом держави. Завдяки цій угоді Україна зможе спрямувати додатковий фінансовий ресурс на посилення спроможності медичної системи та підвищення ефективності лікування хвороб. Вдячний нашим міжнародним партнерам за послідовну підтримку й допомогу у відновленні в період пандемії», — зазначив Денис Шмигаль.

Додаткова угода між Урядом України та Урядом США передбачає:
7 млн доларів — на поліпшення стану здоров’я українців;
2 млн доларів — на забезпечення зростання економіки.

Нагадаємо, 22 вересня Міністр фінансів Сергій Марченко провів онлайн зустріч з очільницею місії Європейського департаменту МВФ Іванною Голлар.

21 вересня місія МВФ розпочала роботу для продовження здійснення першого перегляду спільної програми Stand-by.
Сторони обговорили прогрес у виконанні структурних «маяків» у рамках програми та питання, які ще залишились, зокрема забезпечення незалежності Національного банку та антикорупційних органів.

«Вітаю з початком роботи місії МВФ для продовження нашої дискусії з метою здійснення першого перегляду Програми. Фонд є одним із ключових партнерів України для відновлення економіки країни та забезпечення макроекономічної стабільності. Протягом року ми багато співпрацювали для досягнення позитивного результату. Сподіваюсь, що під час цієї місії ми зможемо якнайшвидше вирішити питання, які ще залишилися на порядку денному», – зазначив Марченко.

Сторони також обговорили важливість прийняття Верховною Радою законопроєкту №5600, який створює додатковий ресурс у 30 млрд грн для бюджету-2022.

Програма Stand-by ставить акцент на підтримці макроекономічної та фінансової стабільності у сферах фіскальної, монетарної, енергетичної, антикорупційної політики й фінансового сектору.

Програма МВФ відкриває можливості для отримання фінансової підтримки від інших міжнародних партнерів.

Як відомо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль очікує транш МВФ у $750 млн наприкінці листопада – на початку грудня.