Україна вже розробляє евакуаційні маршрути для жителів окупованого Криму.

Про це у Twitter повідомив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

Він наголосив, що для України життя громадян – безумовний пріоритет.

“Тому ми вже розробляємо евакуаційні маршрути для жителів окупованого Криму, охочих покинути півострів на час активної деокупації. Поки ж просимо всіх триматися якомога далі від військових об’єктів і перевірити укриття”, – зазначив Подоляк.

Як раніше повідомлялося, постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева заявила, що після звільнення Криму українців, які там жили протягом восьми років чекатимуть “певні заходи”.

“Я маю на увазі не виселення, а певні люстраційні заходи. Це все співвідноситься з перехідним правосуддям, як визначено в документах ООН, і ці питання Україна вже опрацьовує”, – пояснила Ташева.

Зокрема, на деокупованому півострові планують провести люстрацію. Під неї потраплять порушники прав людини, військові злочинці, ті, хто скоював злочини проти людяності, акти геноциду.

“Інша частина населення, яка здійснювала колаборативну діяльність, але не скоювала військових або інших тяжких злочинів, може бути піддана або амністії, або люстрації” – додала постпред.

Ташева зазначила, що велика частина населення півострова не буде нести жодної відповідальності за проживання у Криму. Звичайні жителі є жертвами порушень, а не самими порушниками.

Вона наголосила, що колаборанти, які займали керівні посади в окупаційній адміністрації, не підпадуть під амністію і будуть засуджені. Інформація про них збирається. Її передадуть в українські правоохоронні органи та міжнародні суди.