Голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія зареєстрував проєкт постанови про створення у ВР тимчасової слідчої комісії для розслідування можливих протиправних спрямованих на співпрацю з державою-агресором.

Відповідний проєкт постанови №5243 “Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, що сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності і несли загрозу національним інтересам та безпеці України” оприлюднено на сайті Верховної Ради.

“Головним завданням Тимчасової слідчої комісії є вивчення та розслідування фактів щодо можливого надання представниками державної влади України та іншими особами державі-агресору допомоги в протиправній діяльності проти України, а також виявлення та попередження загроз суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній економічній чи інформаційній безпеці України”, – йдеться у пояснювальній записці.

Метою створення ТСК є “встановлення фактів щодо можливих протиправних дій представників державної влади України, спрямованих на співпрацю з державою-агресором та іншу антиукраїнську діяльність”.

Окрім того, у пояснювальній записці зазначається, що в засобах масової інформації опубліковано аудіозаписи, які свідчать про співпрацю представників державної влади України з посадовими особами держави-агресора, зокрема щодо схем постачання електроенергії до анексованого Російською Федерацією Криму, питання обміну військовополоненими на тимчасово окупованому Донбасі, отримання прибутку ціною державних інтересів, прав та свобод громадян України.

Головою комісії пропонується обрати народного депутата від фракції “Слуга народу” Мар’яну Безуглу, а її заступником – депутата від “Опозиційної платформи за життя” Нестора Шуфрича.

Передбачається, що у роботі ТСК братимуть участь 11 народних депутатів.

Наразі до складу комісії пропонують включити народних депутатів Юрія Мисягіна, Віталія Безгіна, Олександра Мережка, Олександра Завітневича, Олексія Жмеренецького, Святослава Юраша, Олену Хоменко (усі – члени фракції “Слуга народу”), Ігоря Гузя (депутатська група “Партія “За майбутнє”), Миколу Люшняка (група “Довіра”).

Напередодні Арахамія повідомляв, що фракції “Голос” та “Європейська солідарність” не надали своїх представників до складу ТСК.

Проєктом постанови пропонується також визначити термін діяльності Тимчасової слідчої комісії – один рік з дня її утворення.

Раніше Арахамія заявив, що партія “СН” ініціює створення у Верховній Раді тимчасової слідчої комісії з розслідування справи “вагнерівців” та “плівок Суркова-Медведчука”.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.