Президент Володимир Зеленський запевнив, що Харків ніколи не буде окуповано.

Про це він повідомив у коментарях під відео за підсумками засідання Ради національної безпеки та оборони, розміщеного у його Instagram, передають Українськi Новини.

Так, користувачі мережі під відео з підсумками РНБО пишуть, що “Харків має надію”, і він “не хоче бути окупований”.

“І не буде ніколи окупованим! Ніколи! Тому що Харків – це наше місто з нашими крутими людьми!”, – відповів Президент на коментар.

Нагадаємо, що в інтерв’ю The Washington Post від 21 січня Зеленський заявив, що припускає окупацію Росією Харкова, що стане повномасштабним вторгненням.

“Якщо Росія вирішить посилити їхню ескалацію, звичайно, вони збираються це зробити на тих територіях, де історично проживають люди, які мали родинні зв’язки з Росією. Харків, який під контролем уряду України, може бути окупований. Росії потрібен привід: скажуть, що захищають російськомовне населення”, – сказав Президент, відповідаючи на запитання про те, чи турбується він про те, що росіяни прагнуть захопити певні частини України.

Глава держави припустився такого сценарію, оскільки схоже сталося з Кримським півостровом. Однак, у разі такого кроку Україна вважатиме це повномасштабним вторгненням.

“Після окупації та анексії Криму ми розуміємо, що це можливо і може статися. Але я не знаю, що вони збираються робити, тому що це великі міста. У Харкові проживає понад 1 млн жителів. Це не буде просто окупацією, це буде початком повномасштабної” війни”, – наголосив Зеленський.

Пізніше прес-секретар Зеленського Никифоров заявив, що заява Президента про окупацію Росією Харкова висмикнута з контексту, оскільки це був просто приклад, гіпотетичне припущення. Крім того, мер Харкова Терехов заявив, що місто готове дати тверду відсіч потенційному загарбнику в разі чого.

На питання про те, чи спробує Президент Російської Федерації Володимир Путін встановити в Україні більш дружній йому уряд, Президент заявив, що навіть якщо таке було б можливим, це був би найнедовговічніший уряд.

“Створити уряд, який би повністю контролювався Росією, було б неможливо. Навіть якщо вони це зроблять, це буде найнедовговічніший уряд, бо люди його просто не приймуть. Може, Путін думає, що більшість українців підтримують його та його політику. Я гадаю, що це велика помилка – так думати”, – підсумував глава держави.