Глава МЗС України Вадим Пристайко підкреслив важливість заборони відвідувати Росію за внутрішніми паспортами.

У Twitter міністр зазначив, що виїзд громадян України за закордонними паспортами в РФ “дає можливість не допустити втечі від відповідальності в РФ боржників по аліментах і осіб, які порушили український закон”.

Відтепер прикордонники швидше і без перешкод отримають повну картину про те, хто покидає нашу державу і з чим. Поїздки виключно по закордонних паспортах в РФ дають додаткові гарантії. Втрата старої аналогової “книги” – це 9 кіл пекла бюрократії для повернення в Україну. Цифрова база даних з біометричними паспортами – це швидкий і дієвий інструмент допомоги від наших консулів”, – розповів Пристайко.

Така заява глави МЗС викликала бурхливу реакцію у росіян і їхнфх інформаційних ресурсів. “А ще можна для “швидкої та повної картини” веліти жовту зірку на одяг нашивати”, – обурився пропагандист Дмитро Смирнов.

“Виїзд за закордонними паспортами? Жах. Який цинізм”, “Треба скаржитися в ООН”, “Нацизм є нацизм”, – коментують в мережі.

Як повідомлялось раніше, з 1 березня 2020 року громадяни України не зможуть відвідувати Росію за внутрішнім паспортом і свідоцтвом про народження.