ЗСУ на день знищують 3-4 командних пункти або складів зі зброєю російських окупантів. Зараз Україна намагається “зачистити” тили російських загарбників на тимчасово окупованому півдні України. 

Про це 2 серпня сказав радник голови Офісу президента Олексій Арестович у розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним. 

“Південь – там наші продовжують відпрацьовувати тилове забезпечення російських військ. Склади з боєприпасами, з технікою, місця концентрації особового складу, палива, командні пункти. Кілька накриттів на добу – це норма. Три-чотири накриття”, – сказав Арестович.

За його словами, зі всіх ділянок фронту найскладнішою зараз є ситуація у напрямках на Бахмут, Сіверськ та Піски й Авдіївку. Останні кілька днів нашим воїнам було особливо важко на цих діялянках, однак незабаром ситуація вирівняється і стане набагато кращою. Олексій Арестович розповів, що основна концентрація російських військ на Сході зараз у районах на південь від Бахмута й у напрямку Пісків.

Радник голови Офісу Президента відзначив, що в розпорядженні наших військових є засоби для того, щоб завдати втрат противнику, однак через велику кількість ворожої артилерії нашим воїнам там складно. Та попри це, як зазначив Арестович, нашим військовим іде допомога, яка допоможе змінити ситуацію.

Непросто нашим хлопцям там доводиться. Вони стоять, зайвий раз показуючи, що таке українська піхота. Зрозуміло, що все те саме в Харківській області, на Ізюмському та Сіверському напрямках, але концентрація відбулася саме на південь від Бахмута і на напрямку Пісків. Відбулася концентрація, і в загальному напрямку противник зосередив зусилля та резерви, – сказав Арестович.

За його словами, протягом близько двох діб на цьому напрямку для ЗСУ була “непроста ситуація”, оскільки ворог переважав за чисельністю, особливо в артилерії. Це було дві такі гарячі точки, які змусили згадати старі часи середини травня, коли нас виносили артилерією і нам особливо не було чого протиставити. Зараз інші часи… Можу для тих, хто хвилюється, сказати, що допомога підійшла і зараз виправить (ситуацію, – Ред.) на нашу користь, – сказав Арестович.

Вищезгадані райони радник голови ОП назвав найгарячішими точками на фронті й ситуація там нагадувала середину травня. Хоч зараз ситуація зовсім інша, але, як відзначив Арестович, не можливо передбачити ситуацію уздовж всієї лінії фронту, яка тягнеться на 1 300 кілометрів – від Харкова і до Херсона.

“Слава тим, хто тримається. Вічна пам’ять загиблим”, – так підсумував Арестович.

На жаль, російські окупанти продовжують регулярно обстрілювати Харків та Харківську область. За словами Арестовича, у Харківській області продовжуються позиційні бої. Ворог не вводить резерви, і наші захисники також не вводять резерви. Бої між тими підрозділами, що стоять на місці. Триває війна на виснаження.

“Від Балаклії хоробрий противник вирішив трошки сходити на Пришиб – це на південь від Харкова, з тієї простої причини, що вже наші війська там намітили певні дії”, – сказав Арестович.

Також радник голови ОП наголосив, що за останні кілька днів українські захисники дали відсіч окупантам на Барвінківському напрямку та трохи зрушили їх у бік Бражківки (Ізюмський район). Ба більше, Радник голови Офісу президента України Олексій Арестович висловив переконання, що ЗСУ можуть завдати поразки знаковим цілям Російської Федерації протягом доби-двох.

За його словами, зараз кількість РСЗВ HIMARS в Україні дозволяє випустити 168 ракет одночасно.

“Це приблизно 100 цілей засуджені до смерті. А можу сказати, що весь банк знакових цілей РФ оперативного рівня – приблизно 200 штук від Харкова до Херсона. 168 проти 200 – це одноразова поразка протягом доби-двох всього, що вони там натаскали”, – сказав Арестович.