Президент України Володимир Зеленський вважає, що наступ Росії у Харківській області може бути лише «першою хвилею». За його словами, наступ Росії «може складатися з кількох хвиль, була перша хвиля» у Харківській області.

Про це він заявив в інтерв’ю AFP

Невже наступною стане Північ і табуни ворога прорвуть наш кордон?

Останнім часом спостерігається значне зосередження російських військових ресурсів на кордоні з Сумською областю, що викликає серйозні побоювання щодо можливого наступу. Однак, за словами військового експерта, генерал-лейтенанта у відставці Ігоря Романенка, на даний момент у загарбників недостатньо сил для повномасштабного наступу.

Романенко зазначив, що існує реальна загроза початку другої фази наступальних дій з боку Росії, проте ця загроза залишається потенційною через недостатню кількість військ та ресурсів у розпорядженні російської армії. Він підкреслив, що окупанти мають намір захопити Донецьку та Луганську області в їхніх адміністративних межах, а також вести бойові дії на Харківському та, можливо, Сумському напрямках.

«Залишається загроза розгортання бойових дій на Сумському напрямку. Але щоб досягти результатів і на східному фронті, захопити Донецьку та Луганську області в адміністративних кордонах і водночас вести бойові дії на Харківському і, можливо, на Сумському напрямку — на все це поки що не вистачає сил і коштів», — зазначив Романенко.

Військовий експерт також наголосив на тому, що Росія серйозно займається поповненням своїх ресурсів та резервів. В РФ планують призвати на строкову службу 150 тисяч осіб, використовуючи для цього різноманітні методи.

«У цілому цього року вони планують додатково набрати 300-400 тисяч. Крім того, вони відновлюють стару бронетехніку, а також випускають по 30 сучасних танків Т-90 на місяць. І таку можливість вони мають на найближчі кілька років», — додав Романенко.

Романенко пояснив, що Росія намагається створити умови для багатонаправлених атак, щоб розпорошити сили української армії та знизити її здатність ефективно захищатися на всіх фронтах. Водночас українські військові активно готуються до можливого наступу, зміцнюючи оборонні позиції та нарощуючи власні ресурси.