Після удару по летовищу «Бельбек» 31 січня та знищення трьох російських літаків, окупанти не тямлять себе від страху та намагаються знаходити максимально безпечні рубежі для пуску.

Водночас перевага РФ у повітрі залишається.

Це було наголошено керівником Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталією Гуменюк під час телемарафону.

За словами Гуменюк, попри втрату літаків, перевага у РФ у повітрі залишається, але ЗСУ намагаються «максимально вирівняти» це положення.

Вона також вказала, що, попри збільшення використання FPV-дронів росіянами, це не призводить до значущого результату, оскільки ЗСУ знаходять способи протидії цьому.

Відзначимо, що в інформаційному просторі з’явилася інфографіка, яка вказує на те, скільки кораблів Чорноморського флоту РФ втратив з 2022 року.

Зокрема, відомо про поразку трьох великих десантних кораблів «Точкою-У» в Бердянську у травні 2022 року — «Саратов», «Новочеркаськ» та «Цезар Куніков».

Також на початку війни ракетний крейсер «Москва» пішов на дно після вдалого відпрацювання протикорабельних ракет «Нептун».

Влітку того ж року рятувальний буксир СБ-739 «Василь Бех» зазнав потоплення після атаки двома ракетами «Гарпун».

Мінний тральщик «Іван Голубець» був також знищений після атаки морським дроном у Севастополі.

Літом минулого року великий десантний корабель «Оленьогірський гірник» був уражений дроном у Новоросійську.

Восени ЗСУ атакували ракетами судноремонтний завод у Севастополі, знищивши БДК «Мінськ» з підводним човном «Ростов-на-Дону».

Далі той самий вид ракет вразив невеликий ракетний корвет «Аскольд» в Керчі. Перед новим роком БДК «Новочеркаськ» був уражений ракетним ударом у Феодосії.

Всього зафіксовано 11 кораблів, які були знищені чи пошкоджені українською стороною. Також у цей список увійшов у 2024 році ракетний катер «Івановець».

1 лютого спецназівці розвідки знищили ракетоносія, який знаходився в озері Донузлав. Судно було пошкоджено морськими дронами.