Рада зможе розглянути питання про призначення позачергових виборів міського голови Харкова після того, як отримає всі необхідні документи. На даний момент секретар міськради Ігор Терехов не надіслав два з трьох необхідних.

Управління у зв’язках із місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування відправило членам парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування службову записку, згідно з якою для розгляду питання призначення позачергових виборів мера Харкова не вистачає двох документів, які повинні були прийти від Харківської міськради. Про це повідомляє “Суспільне”.

Так, згідно з документом, для розгляду питання призначення нових виборів у ВРУ повинна була прийти три документи:

  • клопотання про призначення нових виборів від особи, яка виконує обов’язки мера;
  • копія свідоцтва про смерть Кернеса з печаткою Харківської міськради;
  • копія рішення Харківської міськради, яким “приймається до відома” факт смерті Кернеса.

Однак секретар Харківської міськради Ігор Терехов, виконуючий обов’язки мера Харкова, відправив до Верховної Ради лише один з цих документів, а саме клопотання про призначення нових виборів.

Про це стало відомо зі службової записки Управління по зв’язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування апарату Верховної Ради за підписом керівника Управління Валентини Рудковської, передає “Громадське”.

Записку виданню надав заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Роман Лозинський. Відповідні документи отримали всі члени комітету.

Відзначимо, що якщо ці документи не надійдуть на цьому тижні, то у Ради вже не буде можливості призначити вибори мера на останню неділю березня (потрібно призначати за 60 днів). А значить вибори може бути призначено на наступну можливу дату виборів – на вересень.

Раніше про те, що клопотання від Терехова прийшло в ВРУ без необхідних супровідних документів “Суспільному” розповідав і нардеп Віталій Безгін.

“Це виглядає виключно як політичний крок. Або ж супровідні документи через якусь помилку в комітет не дісталися”, – сказав Безгін.

Нагадаємо, мер Харкова Геннадій Кернес помер 17 грудня 2020 року у німецькій клініці Шаріте від ускладнень, викликаних коронавірусом. Знаходження на лікарняному ліжку не завадило Кернесу брати участь в місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, де він здобув перемогу в першому турі, набравши 60,34% голосів виборців.