Експерт з питань зовнішньої політики правлячої Соціал-демократичної партії Німеччини Міхаель Мюллер підтвердив відмову федерального уряду від поставок танків Leopard 2 в Україну. Про це, як пише “Європейська правда”, повідомляє Spiegel.

“Це, безумовно, залишиться в рамках нашої зовнішньополітичної лінії, щоб не було ніяких непродуманих одноосібних зусиль”, – сказав Мюллер. Таке озброєння може постачатися тільки “в координації з нашими партнерами по НАТО”, зазначив він.

За його словами, такі країни, як США і Франція, “які мають системи, порівнянні з цим танком Leopard, просто не постачають їх”. Німеччина хоче “безумовно і надалі уникати того, щоб НАТО ставало безпосередньою стороною у війні”, підкреслив Мюллер.

Однак безсумнівним є те, що Німеччина підтримуватиме Україну “найсучаснішим озброєнням” “доти, доки це буде необхідно”, додав він. Україна вже давно просить у союзників бойові танки і бронетранспортери західного зразка. Канцлер Олаф Шольц (СДПН) не хоче поставляти такі танки, поки їх не нададуть інші партнери по альянсу. Політик СДПН неодноразово наголошував, що Німеччина не діятиме у цьому питанні самостійно Раніше стало відомо, що значна частина громадян Німеччини проти постачання Україні основних бойових танків Leopard 2.