Росіяни щодня пробують розвинути наступ на Бахмут, але окупувати невеличку частину Луганщини вже майже місяць не в змозі.

Там Збройні сили України міцно тримають оборону, за цей час практично не підпустивши ворога- про це повідомляє голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Окупанти були впевнені в швидкій та легкій перемозі, змінювали дати звитяг, але вже 1 серпня, а звітувати їм нема про що. Наразі чисельний склад та характер дій угруповання противника залишається без особливих змін. Тобто, тактика та ж сама, що й боях на Луганщині. Піхоту вони поповнюють з числа мобілізованих, як от із Алчевська, де роздають повістки в торговельних закладах та маршрутках. Більшість із них розуміє, що не повернеться, але вони не мають вибору, як і грошей теж не матимуть.

31 липня росіяни сім разів обстрілювали населені пункти і позиції наших військ зі ствольної артилерії та з мінометів. Чотири рази долучали установки залпового вогню.

Здійснили три спроби танкового тиску.

Тричі використовували авіаційну підтримку власних штурмових дій та у всіх випадках змушені були відійти на попередньо зайняті позиції.

За добу знешкоджені ще дві розвідувальні групи противника.

Окупаційною владою було зроблено багато гучних заяв щодо швидкої відбудови інфраструктури в захоплених містах. Як от відновлення газопостачання упродовж тижня. Минуло вже набагато більше, однак ніхто не розпочав не те що будувати зруйновані газогони – вони навіть не обстежують внутрішньобудинкові мережі, де купа пошкоджень. Обіцяють повернути світло до міст. Втім, майже в кожній вцілілій багатоповерхівці пробито дах, яких ніхто, звісно, не лагодить. І при першій зливі електромережу замкне в кожній квартирі по стояку. Знову таки, цілісність мереж у під’їздах нікого не бентежить. Я вже не кажу про те, що восени, через відсутність централізованого опалення, людям просто не вистачить потужностей, запропонованих окупантом. Однак до осені ще потрібно хоча б подати це світло, а не тільки обіцяти – додає Гайдай.

До слова, російські війська продовжили здійснювати тактичні атаки на Бахмутському напрямку на північний схід від Донецька, але просувалися повільно. Окупанти змінюють план наступу.

Про це йдеться у свіжому звіті розвідки Великобританії, опублікованому на сторінці Міністерства оборони країни у Twitter. У розвідці поділилися даними українських військ про те, що Росія перекидає значну частину своїх сил із північного сектору Донбасу на південь України.

“Росія, ймовірно, коригує оперативний план свого наступу на Донбас після того, як не змогла досягти вирішального оперативного прориву відповідно до плану, якого вона дотримувалася з квітня”, – сказано у зведенні.

Окупанти, ймовірно, визначили Запорізький фронт як вразливий для себе район, який потребує підкріплення.

До слова, після ударів ЗСУ в ніч на 29 липня по місцерозташуванню сил окупантів поблизу селищ Верхній Токмак та Чернігівка Запорізької області, окупанти відвели особовий склад та техніку на інші позиції. Про це повідомили в Головному управлінні розвідки МО України.

 Близько 40 поранених доставили в госпіталь міста Пологи. З Чернігівки підрозділи виведено практично в повному складі. Наразі поблизу населеного пункту залишаються кілька блок-постів та не більше 100 військових. Решта окупантів разом з технікою розподілено по містах Токмак та Бердянськ.

Під час виходу з населених пунктів окупанти намагаються створити враження про планову ротацію. Насправді ж, окупанти мають намір повністю залишити селище і розпочали мінування під’їзних доріг.