Лінія фронту стискається: ЗСУ оточують під Херсоном 15 тисяч окупантів

Усі спроби російських військ затримати наступ українців зазнають поразки.

Після того, як українські військові прорвали російську лінію оборони в Херсонській області, західні військові чиновники почали передбачати можливе звільнення окупованого регіону від армії РФ протягом кількох тижнів.

У свою чергу британська газета The Guardian охарактеризувала заяву колаборанта Володимира Сальдо, який звернувся до влади Кремля з проханням «допомогти в організації виїзду жителів Херсонської області», як ознака того, що зовсім скоро окупований росіянами Херсон може перетворитися на «нову лінію фронту». .

В даний час відбувається успішне просування у бік Снігурівки та у бік Берислава. Після часткової блокади роботи Кримського мосту, локації окупаційних військ на правому березі Дніпра зазнали значних проблем, а саме: унеможливило підвезення боєкомплекту, адже логістика та її довжина збільшилася на чотири дні. Відповідно, головною проблемою зараз для армії окупанта є ротація особового складу.

В огляді британської розвідки за 17 жовтня йдеться про те, що Росія все важче забезпечувати постачання свого угруповання на півдні України у зв’язку з наслідками диверсії на Кримському мосту.

Станом на сьогоднішній день окупанти використовують як логістичну складову Новокаховську дамбу і намагаються побудувати понтонну переправу з барж у районі Антонівського мосту.

Українські військові активно використовують авіацію, що й визнають самі окупанти та доводить якість та кількість завданих ракетно-бомбових ударів по базах росіян.

За інформацією самих росіян, ЗСУ зосередили значну кількість засобів ураження. Лише за останню добу Сили оборони України відпрацювали 15 авіаударів та 230 вогневих завдань по районах зосередження на той момент ще живої сили та техніки, за опорними пунктами та засобами ППО противника.

Подібні успіхи створюють усі передумови успішної деокупації правого берега Херсонської області.

Водночас усі спроби російських військ якось мінімізувати успішне контрпросування ЗСУ у Херсонській області – зазнають поразки. Росіяни спробували з допомогою оперативних резервів стабілізувати лінію фронту. Поки що вони намагаються її стабілізувати в районі Милового. Це говорить про те, що росіяни хочуть скоротити лінію фронту, адже є абсолютно успішні удари з боку українських військових, які прорвали лінію фронту росіян у кількох напрямках.

За успішного характеру просування ЗСУ з боку н.п. Дудчани та н.п. Давидов Брід йтиметься про можливість оперативного оточення російського угруповання загальною кількістю близько 15 тисяч окупантів.

Зазначу, що окупанти зараз цілком реально оцінюють ту ситуацію, в якій вони опинилися і розуміють, що постійне утримання армією РФ Херсонської області просто неможливо.

Це вже визнаний факт самими росіянами. Окупаційна адміністрація оголосила часткову евакуацію цивільного населення. Вони чудово розуміють, що зупинити просування ЗСУ досить складно.

Так, наприклад, самопроголошений «заступник голови адміністрації Херсонської області» Стремоусов записав відеозвернення до мешканців окупованого Херсона, де зазначив, що на Херсонському напрямку існує загроза прориву фронту силами ЗСУ. На його думку, це може стати повноцінною загрозою для громадянського населення, яке необхідно перемістити на «безпечну відстань».

Слідом за Стремоусовим російська окупаційна влада в особі Володимира Сальдо оголосила про так зване «добровільне переміщення» жителів Херсона та області на лівий берег Дніпра.

Про те, що ситуація навколо Херсона «непроста», повідомив у першому публічному інтерв’ю і командувач російських військ в Україні генерал армії Сергій Суровікін.

Такі заяви окупантів є показником поразки росіян.