Коли Збройні Сили України наблизяться до Криму, президент Росії Володимир Путін може розпочати переговори. Однак, умови, які він може висунути, імовірно, будуть неприйнятними для України.

Про це розповів дипломат, колишній міністр закордонних справ України та керівник Центру дослідження Росії, Володимир Огризко.

«Далекобійними ракетами Путін отримає вже зараз, ще до того, як українські війська наблизяться до Криму. І це буде дуже стимулюючим аргументом для росіян», — сказав Огризко під час чату українському виданні.

Дипломат вважає, що Путіну доведеться ухвалювати рішення, тому що в російській свідомості Крим став сакральним, став символом «величі».

«Але ця «велич» буде розбомблена нашими ракетами максимально швидко. А потім Путін вирішить, чи треба триматися до останнього або треба йти. Іншого варіанту у нього немає. Але при цьому він висуне абсолютно неприйнятні для нас умови і почне торгуватися, як базарна баба», — додав Огризко.

Українські військові все частіше атакують російських окупантів у Криму та знищують їхні військові об’єкти разом із живою силою та технікою. Такі атаки допомагають взяти півострів під вогневий контроль. Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. Також він вважає, що панічні настрої в Криму наростатимуть.

«Тут набагато важливіше, що Крим поступово береться під ключовий вогневий контроль з боку України. Вони сьогодні живуть там так само під очікуванням атак, вони живуть під сиренами вже постійно, вони розуміють, що Крим це територія величезної небезпеки. Повітряний простір вже не настільки потужно контролюється… Крим — це сьогодні стратегічне завдання, це ключ до суттєвого зменшення боєздатності російських окупаційних угруповань, які ведуть оборонну війну», — сказав Подоляк.