Другий президент України Леонід Кучма заявив про намір вийти з переговорного процесу в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі. Про це він сказав журналістам у Києві.

За його словами, це станеться, коли він досягне критичного віку, але не уточнив, коли саме.

"Я для себе вже давно вирішив, коли я досягну свого критичного віку, я повинен буду подякувати всім, хто зі мною там (в ТКГ – ред.) працював, і піти, дати можливість попрацювати іншим. До ста поїздок до Мінська. Колись же треба мені зупинитися. Коли я досягну критичного віку, я повинен ухвалити таке рішення. Коли я приїжджаю додому, я дві доби відходжу від цих зустрічей, а там перед кожною зустріччю обов'язково пігулку заспокійливу під язик … там дуже важкі розмови. А коли ти знаєш, що результату немає, коли ти знаєш, що ухвалюємо рішення з 1 вересня оголосити перемир'я, а воно не виконується", – сказав Кучма.


Другий президент України пояснив, чому не варто відмовлятися від "мінського процесу" і зазначив, що не варто сподіватися на Будапештський меморандум.

"Невже ми всі думаємо, що Порошенко (президент України Петро Порошенко – ред.) не хотів би Будапештського формату, але тоді не хотів цього Обама (колишній президент США Барак Обама – ред.) і той же Путін (президент РФ Володимир Путін – ред.). А сьогодні може хтось подумати, що Трамп (президент США Дональд Трамп – ред.) туди увійде в цей формат або Мей (прем'єр міністр Великобританії Тереза Мей – ред.) – вони ж підписанти Будапештського меморандуму? Якщо "Нормандская четвірка" не збирається з жовтня 2016 року, то цих взагалі не збереш ніколи, тому треба користуватися тим, що є і дорожити цим", – підкреслив він. 

 Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня


Відзначимо, російські ЗМІ і пропагандистські ресурси на окупованому Донбасі поспішили заявити з посиланням на неназване джерело в оточенні Кучми, що другий президент України нібито вже подав у відставку з поста повноважного представника України в Тристоронньої контактній групі – що, очевидно, спростовується словами самого Кучми.