У Польщі не проти провести перемовини Тристоронньої контактної групи у Варшаві.
Про це заявив Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцькі.

“Про Варшаву я почув з інтерв’ю Леоніда Кравчука у квітні. Він назвав Варшаву та деякі інші столиці”, – уточнив він.

Бартош Ціхоцькі вважає, що логістика у Польщі є зручною для перемовин.

“Якщо буде бажання провести переговори у Варшаві, чи Кракові, ми логістично будемо готові, у нас багато гарних місць для переговорів.”, – зазначив посол.

Бартош Ціхоцькі зазначив, що Мінськ більше не може бути пунктом для мирного врегулювання конфлікту, враховуючи поточну ситуацію у Білорусі. Також польський дипломат додав, що після завершення карантинних обмежень сторони мають повернутися до живого обговорення.

“Тобто тут в кабінеті будуть розмовляти, а у сусідньому кварталі катуватимуть людей? Мені здається, що це некоректно”,- підсумував польський дипломат

Нагадаємо, що пропозиція перенести засідання Тристоронньої контактної групи до Польщі належить голові української делегації у ТКГ Леоніду Кравчуку.

“Враховуючи ту ситуацію, ту диктаторську лінію, диктаторську поведінку, яку демонструє самопроголошений президент Лукашенко, ми не можемо розглядати питання про обговорення тих проблем, які називають мінським майданчиком”, – зазначив він.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прогнозує, що неможливість для представників України або ОБСЄ в Тристоронній контактній групі приїхати до Мінська буде використана Росією для гальмування переговорного процесу з урегулювання конфлікту на Сході України.
Про це він сказав в ефірі програми «Сніданок з 1+1».

«Я не бачу зараз взагалі жодних умов для того, щоб перемовини говори в Мінську поновилися. Але ми розуміємо, що Росія буде гратися на цій історії. Оскільки Росії в принципі вигідно все, що гальмує мирний процес і блокує переговори, то, безумовно, історію з неможливістю для України або ОБСЄ приїхати в Мінськ вони будуть використовувати для гальмування переговорного процесу. Ми маємо це усвідомлювати”, – сказав Кулеба.

Відповідаючи на питання, яка країна стане новим пунктом для перемовин,Кулеба зазначив, що «є різні варіанти, різні пропозиції».

«Але треба розуміти, що цей варіант має підійти для трьох сторін: і Україна, і ОБСЄ, і РФ мають на нього погодитися», – зауважив глава МЗС.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.