Високопоставлені українські чиновники засмучені “секретною” оцінкою Пентагону, згідно з якою Україна отримає лише “скромні територіальні вигоди” від запланованого контрнаступу. 

Про це пише видання Politico з посиланням на джерела.  

Набито “Злиті” документи свідчать про те, що США в черговий раз недооцінюють військові можливості України, вважають у Києві.  

“Ті ж люди, які говорили, що Київ впаде через три дні, тепер зливають шкідливу і настільки ж безглузду інформацію напередодні наступу, критично важливого для всього вільного світу”, – сказала людина, яка постійно контактує з високопоставленими чиновниками. 

“Є деякі люди, які продовжують сумніватися у військових шансах України в контрнаступі, але ми довели, що всі помилялися. Прогнози шансів України не відповідають дійсності. Це дає нам підстави для підозр у тому, наскільки серйозно США підтримують цілі України щодо повного витіснення Росії з країни”, – сказав представник Міноборони України. 

Ще один анонімний співрозмовник видання повідомив журналістам, що така думка широко поширена в уряді України. 

В той же час міністр оборони США Ллойд Остін нещодавно заявив, що Україна має достатньо ресурсів, аби досягти успіху в контрнаступі 

“У них є всі необхідні можливості, щоб досягти успіху. Ми навчили, підготували величезну кількість особового складу та надали велику кількість платформ. Я думаю, що ЗСУ достатньо готові до продовження наступальних дій та операцій”, – заявив глава Пентагону. 

Він наголосив, що попри це США і надалі передаватиме Україні військову допомогу. Остін також підкреслив, що тільки уряд України знаю подробиці наступальних планів. 

Своєю чергою держсекретар Ентоні Блінкен на цій же конференції підкреслив, що Україна сама приймає рішення щодо контрнаступальної операції, а США готові надати підтримку та поради у разі необхідності. 

“Україна має приймати рішення про те, як вона може найбільш ефективно захиститися від російської агресії та повернути захоплену в неї територію”, – додав Блінкен.

Водночас відчувають наближчення контрнаступальних дій зі сторони ЗСУ і самі вороги. Так з перехоплених розмов російських військових злочинців в Україні представники Головного управління розвідки Міноборони дізнались, що окупанти панікують на тлі наближення контрнаступу ЗСУ та вважають себе покинутими власним командуванням.  

В армії РФ паніка через наближення контрнаступу ЗСУ   

У перехопленій розмові російського військового із подругою, той визнав, що наразі окупантам гостро не вистачає військової техніки та резервних підрозділів.  Військовослужбовець армії РФ зізнається, що наразі вони перебувають в оточенні, влаштованому українськими військовими. Зокрема, йому доручили слідкувати за діями ЗСУ та доповідати про їх переміщення.  Росіянин каже, що йому байдуже на українців і він готовий воювати до кінця. Якщо навіть щось буде, нас навіть вивести ніяк. Ми тут із мобілізованими розмовляли, у них 4 танки, зараз будемо пробиватися. Нас зараз будуть у м’ясо відправляти, — заявляє російський військовий.  

У Кремлі досі вірять у перемогу в Україні  

За інформацією директора ЦРУ Вільяма Бернса, кремлівський диктатор та військовий злочинець Володимир Путін не налаштований на переговори і досі сподівається виграти розв’язану війну проти України.  Путін досі вірить, що зможе розтрощити Україну і Захід. Замість того, щоб відступити, він подвоїв темп. Прогрес України на полі бою, швидше за все, визначатиме перспективи дипломатії та завершення війни, — наголошує очільник ЦРУ.  Бернс підкреслив важливість запланованого контрнаступу України, заявивши, що багато чого поставлено на карту в найближчі місяці.