Сергєй Лавров – міністр закордонних справ РФ має головувати у квітні на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку, однак США поки не видали дозвіл на прибуття спецлітака міністра та візи для російської делегації.

Про це повідомляє CNN.

Посол Росії у США Анатолій Антонов закликав Вашингтон видати дозвіл на використання спеціального літака Лаврова та візи для російської делегації в ООН.

“Ми закликаємо Вашингтон не зволікати з видачею віз нашій делегації, включаючи наших журналістів”, – заявив Антонов.

Він також сказав, що США “не дали згоди на прибуття літака” Лаврова.

Антонов підкреслив, що хоча до цієї події залишається ще кілька днів, визначеності все ще немає.

Нагадаємо, до складу Радбезу входять п’ять постійних членів ООН, включаючи Росію, Велику Британію, Францію, США та Китай, які мають право вето, а також 10 країн-членів на ротаційній основі.

Росія з 1 квітня на ротаційній основі почала головування в Радбезі ООН.

Президент України у зв’язку з цим закликав до реформи Радбезу, “щоб держава-терорист і будь-яка інша держава, яка хоче бути терористом, не могла зруйнувати мир”.

Додамо: Постійне представництво України при Організації Об’єднаних Націй заявило, що головування Росії у Раді безпеки та жорстока страта військовополоненого виглядає цинічно та знижує авторитет

Про це інформує Постійне представництво України при ООН.

“На тлі обурливого злочину, головування Російської Федерації у Раді Безпеки ООН виглядає вкрай цинічним та шкодить авторитету та можливостям цього органу. Країна, яку Генеральна Асамблея ООН визнала державою-агресором, країна, яка продовжує вчиняти злочини агресії, воєнні злочини та злочини проти людяності, не повинна керувати діяльністю органу ООН, на який покладено першочергові функції – відповідальність за підтримання міжнародного миру та безпеки”, – йдеться у заяві.