Дозволяти собі «роз'їдати» державу популізмом, внутрішніми сварками, корупцією. Брехати виборцю. Розкрадати державу. Це завжди неприпустимо. Але красти у держави, яке воює – це мародерство.

Другий президент України Леонід Кучма в опублікованому \інтерв'ю «Радіо Свобода» так відповів на питання, які фактори зараз найбільше гальмують розвиток України:

– По-перше, війна.

Вона забирає життя кращих, тих, хто в мирний час напевно був би на самому вістрі змін. Вже не кажу про таких необхідних ресурсів і засобів, які країна змушена витрачати на оборону.

По-друге, спроби все звалити на війну.

Прикриватися війною, щоб не проводити рішучих реформ, виправдовувати проблеми з прозорістю дій влади, свободою слова, бізнесу і так далі.

По-третє, спроби діяти так, ніби війни немає.

Дозволяти собі «роз'їдати» державу популізмом, внутрішніми сварками, корупцією. Брехати виборцю. Розкрадати державу.

Це завжди неприпустимо. Але красти у держави, яке воює – це мародерство.

Леонід Кучма з зрозумілих міркувань не став тут називати прізвища і посади. Однак очевидно, що коли мова йде про крадіжки, корупцію і мародерстві в масштабах країни, то це – звинувачення на адресу влади.

При цьому також зрозуміло, що влада в сьогоднішній Україні – це, в першу чергу, президент і верховний головнокомандувач Петро Порошенко, який де-факто контролює всі силові та правоохоронні органи в країні (хіба що, крім НАБУ), а також судову систему. Про це пише видання Антикор.

Варто зазначити, що перед введенням військового стану в Україні. Колишні президенти України Віктор Ющенко, Леонід Кучма і Леонід Кравчук заявили про те що сумніваються у необхідності його ведення. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Перший український президент Леонід Кравчук поділився їхньою спільною думкою з журналістами. 

За словами Кравчука, питання воєнного стану треба було вирішувати набагато раніше, а не затягувати до президентських виборів. Таке рішення Порошенко може посіяти сумнів і хаос серед українців.

Президенти вважають, що українське суспільство сприймає подібні рішення як загрозу демократії, чим може скористатися ворог.