Україні необхідні міжнародна присутність і моніторинг у Чорному і Азовському морях і Керченській протоці.

Про це заявив глава МЗС України Павло Клімкін після зустрічі з главою польського МЗС Яцеком Чапутовичем. "Міжнародне співтовариство повинне розглядати агресію РФ у Чорному морі як сигнал. У Росії є Чорноморський і Балтійський флот, і ними керують одні й ті ж люди з Кремля, для яких не існує ніяких червоних ліній", — підкреслив він на своїй сторінці в Facebook.

Він попередив Європу про можливу загрозу з боку Кремля.

"Уявіть собі, на що здатна Росія в Балтійському морі, якщо їй доведеться захищати Північний потік-2?" — сказав Клімкін.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Варто нагадати, що Росія має намір і далі продовжувати анексію України, при цьому зараз вона уже не приховує від світу своєї агресії.

Про це президент Петро Порошенко заявив в інтерв'ю італійській щоденній газеті Corriere della Sera.

"У росіян напоготові сотні літаків і танків поряд із нашими кордонами. Наші вимоги добре відомі, ми сформулювали їх разом з Францією і Німеччиною. Ми вимагаємо дотримання Мінських угод, щоб забезпечити беззаперечне припинення вогню. Ми вимагаємо, щоб "блакитні каски" ООН взяли на себе функцію миротворчих сил у незаконно окупованих регіонах. Ми вимагаємо звільнення наших ув'язнених. На жаль, замість надання позитивних відповідей на наші законні запити, Москва вирішила посилити напругу", — підкреслив він.