Канцлер Німеччини Ангела Меркель, як і очікувалось, провела бесіду з президентом Росії Володимиром Путіним.

Вони обговорили інцидент в Керченській протоці, повідомляє офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт.

“Перед початком другого дня саміту G20 в Буенос-Айресі канцлер Меркель поговорила з російським президентом Путіним. У центрі переговорів була ситуація в Сирії, а також ситуація між Росією і Україною в Керченській протоці і Азовському морі”, – пише Зайберт у Тwitter.

Відзначається, що Меркель і Путін домовилися обговорити ситуацію на Азові в нормандському форматі – за участю Франції, Німеччини, України та Росії. Меркель висловила свою стурбованість через загострення напруженості в Керченській протоці і наполягала на свободу судноплавства в Азовському морі.

Варто нагадати, що раніше повідомлялося про те, що президент США Дональд Трамп підтвердив, що його зустріч з Володимиром Путіним було скасовано через ситуацію в Азовському морі. Як розповів президент Америки, Штати не можуть дозволити статися «певним речам», які щодо України планує очільник Кремля.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

«Я не здатний читати його думки. Ніхто не може. Він знає, чого він хоче, але ми не можемо дозволити, щоб певні речі відбулися. Але вони відбулися. Я не можу бути частиною цього», — відповів Трамп на питання про своє розуміння стратегії російського президента щодо України.

Президент США додав, що зустріч з Путіним відбудеться. Але цього не буде в той час, коли Росія пішла на відкриту агресію проти України.

«Мені здається, що у нас дуже хороші відносини, і думаю, що у нас і надалі будуть дуже хороші відносини з Росією, Китаєм і рештою всіх. Я вважаю це важливим. Я зустрінуся з ним у належний час», — заявив Трамп.