У зв'язку з початком процесу надання автокефалії православній церкві України неприпустимі акти свавілля та екстремізму на ґрунті релігійної ворожнечі або нетерпимості.

На цьому наголосив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, закликаючи політичних і громадських діячів утриматися від провокацій і спроб дестабілізувати ситуацію у країні.

"Закликаю не допускати провокацій і спекуляцій. МВС забезпечить безпеку та правопорядок. Якщо виникне необхідність протидіяти екстремізму та релігійній ворожнечі, діятиме жорстко. Хай це не стане несподіванкою для всіх "гарячих голів", – підкреслив Аваков.

Крім того, Міністерство внутрішніх справ України домовилося з представниками церкви про координацію дій і боротьбу з релігійною ворожнечею.

"З Митрополитом Онуфрієм та архієпископом Євстратієм Зорею домовились про співпрацю та координацію дій щодо недопущення проявів релігійної ворожнечі у процесі врегулювання міжцерковних відносин", – зазначив Аваков.

Він пообіцяв, що МВС зі свого боку забезпечить права та свободи громадян, незалежно від їх конфесії.

Додамо, поплічники Кремля напередодні надання українській церкві Томосу про автокефалію готують провокації у декількох областях України. Їхньою метою є створення імітації "релігійного протистояння".

Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат України від партії "Народний фронт", керівник групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук. 

Він зазначив, що найбільше провокатори сконцентрувалися в Одеській і Харківській областях.

"Одеську область російська сторона намагається використовувати у ролі призвідника провокацій, які потім повинні викликати ланцюгову реакцію по всій країні", — уточнив Дмитро Тимчук.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Він пояснив, що одна зі сланованих акцій повинна була пройти в серпні, напередодні візиту до Вселенського патріарха Варфоломія патріарха РПЦ Кирила. Тоді зловмисники намагалися сфабрикувати "докази", що українці проти надання автокефалії, однак у них це не вийшло.

"Розуміючи, що стратегічна битва за Україну програна, РПЦ-ФСБ намагається створити в Одесі базу для "духовної ДНР", — підсумував нардеп.

У Харкові ж дестабілізувати ситуацію Кремлю буде складніше, ніж в Одесі, проте такий ризик все ж таки є, оскільки більшість населення не підтримує Томос.