У середу на зустрічі групи “Аррайолос”, неформальної зустрічі президентів парламентських і напівпрезидентських держав-членів Європейського Союзу у Римі, президент Польщі Анджей Дуда виступив за розширення Європейського Союзу. Він заявив, що Україна, Молдова та інші держави, які модернізуються і прагнуть стати членом ЄС, повинні отримати таку можливість.

“Вибудовуючи глобальну позицію ЄС, ми повинні пам’ятати про себе. Сила нашої спільноти і її сприйняття в світі повинні бути результатом її авторитету. Нам не довірятимуть, якщо нашим партнерам, які роблять зусилля з модернізації і хочуть приєднатися до нашої спільноти, не нададуть такої можливості. Тому я кажу про розширення. Ми – Європа, континент, а не клуб для обраних”, – сказав він.

Він наголосив, що ЄС повинен бути відкритим для інших європейських країн, які вже проводять євроінтеграційні реформи.

“На жаль, через понад 30 років після падіння “залізної завіси” європейська територія все ще розділена. Сьогодні завіси зроблені не з заліза, а з митних бар’єрів, візових обмежень і відсутності перспектив членства. І я кажу це відкрито: в безпосередній близькості від нас є європейські країни, які повинні бути частиною нашої спільноти”, – зауважив польський президент.

Такими країнами, за словами Дуди, є Україна і Молдова.

“Нещодавно я був у Молдові з нагоди 30-річчя незалежності. Я бачив там молодих людей, які з ентузіазмом ставляться до зміни своєї країни. Всі ми бачили Україну в 2014 році, де молоді патріоти і демократи гинули на барикадах за те, аби їхня країна мала шанс одного дня увійти в європейське співтовариство.Отже, якщо ми хочемо, щоб Союз був справді Європейським Союзом, ми повинні продовжувати політику розширення”, – переконаний польський глава держави.

Нагадаємо, у серпні, напередодні 30-ї річниці Незалежності України, Дуда та президент України Володимир Зеленський опублікували спільну статтю, в якій вказують, що Україна у майбутньому має стати членом ЄС.