Найбільше здивування дня – законопроект №6006 від Петра Порошенка і «Євросолідарності» про розподіл коштів від МВФ: мільярди наліво, мільярди направо, коментує цю ситуацію на сторінці в Фейсбук політолог Володимир Фесенко

Якщо б про це пафосно не повідомив сам Петро Олексійович, я б міг подумати, що автором цього законопроекту є Юлія Тимошенко. Але для Юлії Володимирівни це було б органічно, природньо, закономірно.

Для неї соціалка і соціальні виплати завжди були на першому місті, за що її у Порошенка завжди звинувачували у популізмі. Але тут щось трапилось, чи «в лісі здохло». Петро Порошенко почав діяти методами Юлії Тимошенко.

Мені цікаво: а чому щось подібне у Порошенка не з’являлося у 2015 році?

Тоді, нагадую, гривня девальвувала вдвічі, а комунальні тарифи зросли втричі. І гроші МВФ тоді пішли на банківські рахунки, а не соціалку. Випереджаю критиків: я чудово знаю, що це була умова МВФ, тоді гроші МВФ не спрямовувались в бюджет.

Але і ситуація у нас тоді була кризова, і було б варто домовлятися про використання частини позики МВФ на бюджетні цілі. Ні, замість цього переклали весь тягар проблем на пересічних українців. Я пам’ятаю, як тоді почув від молодого таксиста: ніколи не забуду і не вибачу, як Яценюк й Порошенко залізли до мене в кишеню.

І прості українці про це дійсно не забули.

Арсеній Яценюк за рік втратив весь свій переможний рейтинг зразка осені 2014 року, а потім позбувся і прем’єрської посади (до речі, не без допомоги Президента Порошенка – це я про «перекладання відповідальності»).

А сам Петро Олексійович у 2019 р. втратив президентську посаду. І це була розплата, зокрема і за 2015 рік, і за інші соціальні проблеми пересічних українців. Так що даремно політтехнологи Порошенка сподіваються що цей законопроект підніме їм рейтинг. Тягар минулих проблемних справ (про які пам’ятають і досі) важить більше, ніж нові обіцянки.

На останок про номер законопроекту – 6006. Як на мене, то дуже символічно (дві «шістки», і два «нулі»). Дехто за такі автомобільні номери приплачує.

Тим часом блогер Михайло Шнайдер повідомляє у своєму Фейсбуці, що Єврокомісія погодила надання Україні чергового траншу макрофінансової допомоги на 600 МІЛЬЙОНІВ ЄВРО.

І це рішення чітко демонструє підтримку політики нашої влади і повна довіру між Україною і Євросоюзом.

Як би не старалися всілякі любителі шоколаду та інші персонажі, але наші відносини з ЄС залишаються робочими і Конструктивними.

Мало того, Україна абсолютно виконує свої зобов’язання перед Євросоюзом і МВФ.

Саме тому вже найближчим часом в Україні почне працювати місія МВФ – для фіксації виконання зобов’язань нашої держави і для надання нового Траншу.

Тобто, в цьому році ми отримаємо як транш від МВФ, так і пов’язаний з ним транш макрофінансової допомоги від Євросоюзу.

Також це полегшує доступ і до інших видів кредитної підтримки. Макрофінансова допомога від Євросоюзу буде використана на забезпечення дефіциту Бюджету.

І це дійсно важливо, адже в такий час, як зараз – з коронакризою, і при таких боргових зобов’язаннях, які попередники набрали ще з 2008 року, Україні потрібно залучати нові кредити під якомога менші Відсотки.

Ну а в загальному бюджетна, ситуація в цьому році Позитивна.

За підсумками року бюджет буде перевиконано як мінімум на 40 мільярдів Гривень. Більшість з цієї суми – це ефективність роботи Податкової.

Тому навіть без кредитів від МВФ або інших суб’єктів, ми б змогли пройти цей Рік.

Але з цією підтримкою Україні буде просто Легше.Тому зберігаємо спокій і пам’ятаємо про те, що все у нас буде ДОБРЕ. Все буде УКРАЇНА.