Нещодавнє викриття ймовірного російського шпигуна в службі зовнішньої розвідки Німеччини свідчить про те, що останніми роками влада лише частково враховувала загрози з боку Кремля. 

Про це заявив голова комітету з нагляду за розвідкою німецького Бундестагу Костянтин фон Нотц. 
 
Він зазначив, що наразі слід бути дуже обачними, адже російська агентурна мережа діє так, як це відбувалося під час холодної війни. 

“Усі повинні взяти до відома, що в країні, як і раніше, ведеться інтенсивна розвідувальна діяльність, як за часів холодної війни, і в той час, коли Росія веде незаконну війну проти України, ми повинні дуже уважно стежити за цим”, – сказав фон Нотц, депутат Бундестагу. 

“Я буду дуже радий, якщо цей сумний випадок спонукає нас критично поглянути на ситуацію, щоб ми були в кращій формі в майбутньому”, – додав він. 

Зазначимо, що такі висновки депутат Бундестагу зробив після того, як 21 грудня Федеральна прокуратура Німеччини заарештувала співробітника Федеральної розвідувальної служби країни за підозрою у державній зраді – а у шпигунстві на користь Росії. 

Стверджується, що чоловік, який працює на Федеральну розвідувальну службу Німеччини, у 2022 році передав російській спецслужбі інформацію, отриману під час своєї професійної діяльності. Проте про що саме йдеться – не розголошується через державну таємницю.