Президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв президенту України Володимиру Зеленському посилити військову та гуманітарну допомогу для Києва. Український президент зі свого боку подякував йому за вже надіслані 615 тонн вантажів.

Про це повідомляє французький телеканал BFMTV з посиланням на власні джерела. Зазначається, що розмова двох президентів відбулась у суботу, 30 квітня.

“Під час годинної телефонної розмови Еммануель Макрон підтвердив свою підтримку Володимира Зеленського, зокрема, пообіцявши посилити відправку військового обладнання та гуманітарної допомоги в Україну під час свого другого президентського терміну”, – повідомляє телеканал.

Макрон підтвердив намір спільно працювати на відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в умовах російського військового нападу.

Також зазначається, що французький президент знову висловив занепокоєння тим, що в Україні тривають обстріли. Він згадав зокрема ті, які сталися в Києві минулого четверга, коли українську столицю відвідали генеральний секретар ООН і прем’єр-міністр Болгарії.

“У зв’язку з цим Еммануель Макрон хоче посилити відправку техніки для підтримки країни, яка протистоїть агресії. Також він прагне продовження участі французьких експертів у зборі доказів скоєння військових злочинів російськими військовими”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, лідера Франції Еммануеля Макрона офіційно переобрано на другий термін. У другому турі президентських виборів він переміг кандидата від праворадикального “Національного об’єднання” Марін Ле Пен.

Перемогу Макрон здобув із показником 58,55% голосів. Його оголосили обраним президентом 27 квітня, а мандат набуде чинності з 14 травня, про що йдеться на сайті Конституційної ради.

У день другого туру, 24 квітня, на 48 виборчих дільницях було зафіксовано порушення, внаслідок чого скасовано 20 594 голоси (0,06%). Проте “загалом правил виборчого процесу було дотримано”, зазначили у раді.

Водночас, 28,01% зареєстрованих виборців проігнорували вибори у Франції. Цей показник називається досить високим.

Зазначимо, на виборах президента Франції у 2017 році у другому турі Макрон вже зустрічався із Ле Пен. Тоді він переміг її із показником 66,10 проти 33,90%.