Дії наших військ на лівому березі продовжуються – знищення окупантів, які там знаходяться, не дають їм піти. Практично там на лівому березі все в так званих оперативних вогневих капканах.

Про це розповів полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан.

Експерт розповідає, що окупанти тільки-но заходять на наші землі, вони відразу потрапляють під наш удар.

«Вогневий мішок так званий продовжується. Наприклад, ось вони заходять, скажімо, в Кринки. А далі наша артилерія не дає їм звідти вийти, вони заходять у таку зону, а наші війська обстрілюють їх повністю і йде знищення, ось десь правильні цифри: з 300-500 залишається, за великим рахунком, у районі 20%. Зараз саме лівий берег Дніпра для росіян найгірша ділянка фронту з логістики, доставки військової амуніції. От щоб із Ростова допустимо до Криму доставити боєприпас, він має пройти 700 км, із них 500 км під прямим вогневим контролем наших далеких засобів ураження. Вони тільки-но заходять на наші землі, вони відразу потрапляють під наш удар» — ділиться експерт.

Він також наголошує, що російські військові знову розраховують на холодну погоду, але в нас уже давно не буває таких суворих зим із замороженими морозами. За словами експерта Світана, росіяни будують плани, потрапляють у цю пастку.

«Це схоже на ситуацію минулого року на Вугледарському напрямі, де погода не була вигідною для окупантів. Аналогічна ситуація може повторитися цього разу на напрямках Авдіївка, Куп’янськ та Бахмут», — наголосив він.

Також варто додати, що збройні сили Росії повинні ослабити інші ділянки фронту, щоб протистояти розвитку українського плацдарму на лівому березі Херсонської області.

Про це заявив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

“Росія може протистояти розвитку і розширенню цього плацдарму, але, тільки коли буде латати діри в цій частині, послаблюючи інші ділянки фронту. Це розуміє як українське командування, так і російські окупанти”, — сказав він.

Експерт наголосив, що українська армія відкрила другий фронт, надаючи підтримку насамперед захисникам, які діють на Запорізькому напрямку.

“Окупанти змушені будуть зосереджувати все більше і більше сил, які в інших умовах могли б бути використані чи то на Запоріжжі, чи то на Куп’янському напрямку, чи то на Авдіївському або Бахмутському напрямках. Вони втратили природний бар’єр — лінію Дніпра — українці контролюють значну частину території узбережжя”, — акцентує Варченко.

За його словами, у росіян немає можливості посилити своє угруповання в Олешках і Каховці, оскільки шляхи сполучення між цими населеними пунктами перерізані.

“Олешки тепер можуть забезпечуватися тільки з Кримського напрямку, що ускладнює логістику для окупанта і змушує його замислитися над тим, чи варто ризикувати, чи краще відійти на більш зручні позиції в тилу”, — зазначив експерт.

Варченко додав, що позиції на лівому березі Херсонської області стратегічно важливі для ЗСУ в контексті майбутніх наступальних операцій у бік Мелітополя, Каланчака і Кримського перешийка.

До того ж, попри зимові труднощі, Збройні сили України на фронті продовжують знаходити способи ефективної боротьби з загарбниками.

“Ми шукаємо можливість працювати й знищувати ворога незалежно від погоди, але погода вносить свої корективи. Якась частина техніки може працювати, інша — працює менш ефективно, щось не працює або недоцільно використовувати. Наприклад, ті ж безпілотники скоріше не долетять до цілі за великих поривів вітру, їх використовувати сенсу немає”, — сказав Іван Варченко.