З 27 березня відвідування міста Авдіївка Донецької області заборонене для волонтерів та журналістів. Про це повідомив голова військової адміністрації Авдіївки Віталій Барабаш.

Очільник адміністрації заявив, що Авдіївка відтепер у «червоній зоні».

«Панове журналісти, волонтери, фіксери, зверніть увагу! Відвідування міста заборонено заради вашої ж безпеки», – сказав Барабаш.

Водночас Збройні Сили України продовжують утримувати Авдіївку. У місті розпочалась евакуація працівників комунальних служб і буде відімкнено мобільний зв’язок.

Барабаш додав, що росіяни обстрілюють місто з усіх видів озброєння.

За словами Барабаша, ситуація навколо міста продовжує залишатись напруженою. Обстріли не припиняються ні вдень, ні уночі. Противник застосовує увесь доступний арсенал: ствольну артилерію, РСЗВ, міномети, ракетні удари, авіанальоти, танкові обстріли. Він додав, що зафіксовано кілька випадків, коли росіяни скидали в наші окопи хімічні гранати.

“Ця ситуація потребує розголосу, адже росіяни можуть вдатись до серйознішої хімічної зброї. Останні два дні дуже прицільно били по будівлі, де розташована наша комунальна служба. На щастя, всі живі, але це дуже вплинуло на емоційний стан людей”, – розповів начальник місцевої військової адміністрації.

Віталій Барабаш підтвердив, що у місті розпочалась евакуація працівників комунальних служб. Вчора поїхала перша група, сьогодні ще частина працівників.

“Евакуація це важке рішення для нашого міста, комунальники понад рік сумлінно працювали в умовах постійних бойових дій. Як тільки завершувався обстріл, наші дівчата оперативно розчищали основні дороги від осколків, багато разів самі попадали під обстріли – на жаль, є поранені та загиблі”, – зазначив він.

Начальник Авдіївської міської військової адміністрації розповів, що комунальники займались розчищенням доріг після обстрілів, забивали вибиті вікна і двері, налагоджували мобільний зв’язок та воду. Після того, як вони покинуть місто, буде збережено можливість набирати технічну воду.

Мобільний зв’язок вимикаємо, адже є випадки, коли місцеві, свідомо чи несвідомо, шкодили Силам оборони, розповідаючи родичам про ситуацію в Авдіївці. Рішення важке, але життя людей перш за все,
– заявив Барабаш.

Траса на виїзд із Авдіївки стала «дорогою смерті». Така назва закріпилася через те, що російські війська постійно обстрілюють дорогу на виїзд із міста. Незважаючи на те, що ділянка траси контролюється російськими військами, евакуйовувати цивільне населення вдається.

Нагадаємо, що раніше Сили оборони повідомляли, що Авдіївку може спіткати доля Бахмута. В останні дні росіяни використовували наявні резерви та зазнають серйозних втрат в особовому складі та техніці.

Так, росіяни постійно намагаються оточити місто Авдіївка, що на північ від Донецька. Про це повідомляв речника Об’єднаного пресцентру Сил оборони таврійського напрямку Олексія Дмитрашківського в ефірі національного телемарафону.

«Ворог постійно намагається оточити Авдіївку, я згоден із колегами з Британії, які кажуть, що Авдіївка найближчим часом може стати другим Бахмутом. Це так справді і є. Але наразі не все так добре у російських підрозділів, які атакують на цьому напрямку», – заявив він.

За словами речника, в останні дні росіяни використовували наявні резерви та зазнають серйозних втрат в особовому складі та техніці. Ворог ледь не щодня втрачає близько трьох рот особового складу.