Як відомо, у Мережі вже кілька днів поспіль зливали “секретні документи” США про заходи безпеки в Україні, Китаї та країнах Близького Сходу.

Ці дії, очевидно, усі вважають черговою інформаційною операцією Росії

Та втім аналітики у цих паперах знайшли багато цікавої інформації, пише The New York Times

Злиті документи Пентагону свідчать про те, наскільки глибоко Сполучені Штати проникли в служби безпеки та розвідки Росії. Це підтверджується тим, що Вашингтон, надаючи оцінку потужності військових планів Росії, попереджає Україну про заплановані удари ворога.

Документи описують побиту російську армію, яка бореться у війні в Україні, і військовий апарат, який глибоко скомпрометований.

Відтак, в одному документі повідомляється, що росіяни зазнали від 189 500 до 223 000 втрат. Раніше американські чиновники оцінювали втрати Росії приблизно у 200 тисяч солдатів.

Співробітники американської розвідки неодноразово наголошували на тому, що кількість втрат Росії оприлюднюють з “низькою певністю”. Тобто, в кращому випадку, це приблизні оцінки.

У документі також йдеться про низьку оцінку довіри російських вояк до командування. Сполучені Штати намагаються переглянути оцінку бойової міці російської армії та її здатність вести майбутні операції.

Зауважимо: У ГУР заявили, що злиті в мережу так звані “засекречені військові документи” про плани ЗСУ є підробкою. Андрій Юсов зауважив, що після попереднього аналізу цих матеріалів видно, що там є брехливі цифри по втратах з обох сторін.

Окрім того, частина інформації – з відкритих джерел. Адже Україна неодноразово заявляла про потреби української армії на всіх рівнях.