Ворог хоче роздрібнити Україну. Тому треба об'єднуватися навколо мови, національної культури і пам'яті. Про це написав третій президент Віктор Ющенко у Facebook.

"Наші вороги хочуть нас роздрібнити, щоб ми говорили десятьма голосами і шукали причину. У церкві у нас конфлікт, в мові конфлікт, у пам'яті у нас конфлікт.

У Києві стоїть пам'ятник Щорсу, який розстріляв Українську народну республіку. Чомусь стоїть, і половина Києва пишається тим, що кінь хороший і вершник довершений. Мій докір не естетиці проекту, мій докір – зміст проекту. Пам'ятник – від слова пам'ять. Що ви хочете зберегти? Як вас вбивали? Як ви програли свою першу республіку в минулому сторіччі? Цим не пишаються", – заявив Ющенко.

Повинна бути одна державна мова, пише третій президент.

"Нація – це спільнота. І виникає вона на базі мови. Мова – суть національного, засіб державотворення", – пояснив він.

"Друге, що нас об'єднує, це культура в широкому розумінні цього слова: письменництво, фільми, книги, танець, одяг, кухня.

На третьому місті стоїть пам'ять. Далі йдуть звичаї, традиції. Територія – десь на сьомому місті. Тому що можуть бути нації без території. Поки відбувається політична структуризація суспільства, навіть демократію дуже часто можуть не використати для того, щоб організувати свій кращий завтрашній день", – додав Ющенко.

"45 мільйонів – це колосальна моторика, одна з найбільших європейських націй, яка вирішить все, якщо ми почнемо говорити суголосно", – заявив Ющенко.

Українці мають бути згуртовані навколо безпекових дій проти російського ворога. Об'єднані навколо тих, хто впроваджує таку політику, вважає Віктор Ющенко.

"Коли стоїть загроза перед вашою державою, вашим існуванням – національним та якоюсь мірою особистим, маємо бути згуртовані навколо тих, хто сьогодні відповідає за ту політику, яка називається політикою безпеки та оборони країни. Хто, яке прізвище там носить, мені байдуже.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Але якщо ми як нація не будемо солідарні із системою безпекових, оборонний дій, будемо виглядати смішні, як нація. У нас тоді ніколи не буде перемоги над ворогом.

Я ж зараз не закликаю про політичні вибори і голосування за когось. Я сьогодні хочу сказати: ворог прийшов до вашого порога, робить таран на ваші військові катери. Ви може збагнути, що у цей час ми повинні бути солідарні, коли є ворог і його мілітарні дії", – заявив третій президент.