Держава-терорист Росія діятиме якщо не війною, то голодом і холодом, сказав Дмитро Кулеба. Керівник країни-агресорки Володимир Путін розгорнув свою війну не тільки проти України, а й усього світу. Продовольство і енергоресурси використовуються окупантом в якості зброї. Путін більше не сподівається на “корисних ідіотів” на Заході і адресує свої “послання” глобальному півдню.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Як повідомляє РБК-Україна, дипломат розповів про те, що коли Росія діє не війною, вона провокує продовольчі кризи. Москва повинна отримати серйозну відповідь на свої заяви. Кремль повинен отримати жорстку протидію всьому світу у відповідь на використання енергоресурсів і продовольства в якості зброї. Тактика держави-терористки зрозуміла: до кого не можемо дотягнутися ракетами, до тих дотягнемося голодом і холодом. Але ми не дамо російським терористам досягти їхніх цілей”, – сказав міністр.

За його словами, позиції Путіна можуть бути ослаблені за допомогою посилення тиску санкціями, нанесення шкоди російським військам на полі бою і озброєнням України.

Глава МЗС також акцентував увагу на тому, що Путін у своїх останніх заявах звертався не до України, Європи чи Північної Америки, а до Глобального Півдня.

“Це означає, що Росія вже не сподівається на “корисних ідіотів” на Заході або тендітну позицію деяких європейських політиків”, – підкреслив Дмитро Кулеба.

Глава Кремля Володимир Путін за останній час двічі погрожував Україні можливим застосуванням ядерної зброї. Він говорив про це 21 вересня, коли оголосив мобілізацію в РФ, і 30 вересня під час виступу на підписанні папірців, пов’язаних з анексією захоплених російськими окупантами Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.

Президент Володимир Зеленський вважає, що Путін навряд чи піде на застосування ядерної зброї. Але такого можливого варіанту розвитку подій виключати не можна.

“Ми не можемо заглянути в голову цій людині, є ризики. Завтра Путін може сказати: крім України ми також хочемо частину Польщі, в іншому випадку ми застосуємо ядерну зброю. Ми не можемо йти на такі компроміси”, – сказав український гарант.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов сказав, що якщо Путін зробить хоча б крок до застосування ядерної зброї, світ моментально відповість. На Росію в такому випадку в короткостроковій перспективі чекає крах. Путін про це вже попереджений.

Президент Володимир Зеленський прокоментував погрози президента РФ Володимира Путіна застосувати ядерну зброю. Він не вірить, що міжнародне співтовариство дозволить господареві Кремля застосувати ядерну зброю, але не виключив ризиків. Про це глава держави сказав в інтерв’ю Bild.

“Я не вірю, що він застосує цю зброю. Я не вірю, що світ дозволить йому використовувати цю зброю”, – підкреслив він.

Разом з тим президент не виключає того, Путін вирішить завдати ядерного удару.

“Ми не можемо заглянути в голову цій людині, є ризики. Завтра Путін може сказати: крім України ми також хочемо частину Польщі, в іншому випадку ми застосуємо ядерну зброю. Ми не можемо йти на такі компроміси”, – додав Зеленський.

Нагадаємо, раніше Путін знову вибухнув погрозами про можливе застосування ядерної зброї. Він намагається всіх переконати в тому, що проти РФ нібито воює “колективний Захід”. Про це він заявив під час свого відеозвернення.

Путін цинічно заявляє, що нібито Захід “влаштував ядерний шантаж” Росії. Він додав, що для захисту РФ будуть “використовувати всі наявні у себе кошти”.

Якщо президент Росії Володимир Путін зробить хоча б крок до застосування ядерної зброї, на його державу вже в короткостроковій перспективі очікує крах. Відповідь цивілізованого світу буде моментальною. Країна-агресорка знаходиться в дуже складній ситуації, в яку сама себе загнала. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.

В ефірі всеукраїнського телемарафону UA Разом він розповів про те, що спроба Путіна наблизитися хоча б на крок до можливості застосування зброї призведе до краху РФ. Світ відповість миттєво, і глава РФ вже попереджений.