З початку літа в Україні триває наступальна операція Сил оборони України. За літо вдалось звільнити чимало населених пунктів та це ще не кінець. ЗСУ продовжують працювати над деокупацією всіх територій.

Речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександр Штупун зазначив, що ЗСУ готуються до подальших дій, створюючи оборонні рубежі

Про це він сказав в ефірі українського телеканалу.

«На Мелітопольському напрямку ЗСУ продовжують наступальну операцію. Сили оборони закріплюються на зайнятих рубежах, завдаючи окупантам втрати й виснажуючи ворога. У районі села Завітне Бажання триває активна оборона ЗСУ. Командири на місцях намагаються покращувати тактичне положення, ведеться контрбатарейна боротьба», — зауважив Штупун.

Зараз, за його словами на Таврійському напрямку ворог щоденно втрачає від 6 до 10 артилерійських систем.

«На околицях Вербового Сили оборони готуються до подальших дій, створюючи оборонні рубежі. Артилерія ЗСУ працює, а ворог намагається поповнити свої втрати. Противник підтягує резерви, тому що боїться прориву. Вважаю, що скоро будуть гарні новини», — додав Штупун.

Зазначимо, що Сили оборони продовжують контрнаступ на Півдні України. Так, у суботу, 23 вересня, українські воїни прорвали оборону росіян у Вербовому Запорізької області. Наразі захисники продовжують розширювати плацдарм у районі трикутника: Новопрокопівка, Вербове, Очеретувате.

Про це розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний простір» Олександр Коваленко.

Оглядач зауважив, що це три населені пункти, які ще довго будуть на вустах.

Росіяни намагаються протидіяти українським захисникам саме у цьому трикутнику. Окупанти пробують заблокувати просування ЗСУ великою кількістю сил та засобів, які там сконцентрували. Ворог передислокував з Луганської області підрозділи десантно-штурмових дивізій 7 та 76 бригад у ці три населені пункти Запорізької області.

Просування українських воїнів на захід та південний захід від Вербового зумовлене «знекровленням» основних сил 234 та 237 десантно-штурмових полків окупантів. Імовірно, відбуватимуться прориви й на інших напрямках.

«Зараз відбувається процес розширення плацдарму у цьому трикутнику. Завершення цього процесу – це вихід на Токмак. Безумовно, це буде вже й вихід на межу між другою та третьою лініями оборони. І тоді можна буде говорити, що фактично друга лінія оборони ворога прорвана. Але потрібно мати терпіння»– сказав військово політичний оглядач.

Якщо ЗСУ підійдуть до Токмака, а окупанти, імовірно, залишаться обороняти місто – це може стати серйозною перепоною для наших воїнів. Проте українські військові можуть обійти Токмак та взяти його, як мінімум, в оперативне оточення.

Це дозволить ЗСУ вийти на південь Токмака. Проте обійти Токмак непросто – це займе певний час та це не найкращий варіант. Проте такий розвиток подій можливий лише за умови, якщо окупанти до останнього триматимуть оборону міста.

Все, що на південь від Токмака по трасі 04-01 – це вже третя лінія оборони. Вона якраз відрізняється тим, що там значно менше окопів, траншей та фортифікаційних споруд. Взагалі, це тилова лінія, де насамперед відбувається логістика, забезпечення та управління військами,
– наголосив Олександр Коваленко.

Коли воїни прорвуть другу лінію оборони ворога, то по третій лінії прискорення просування Сил оборони України відбуватиметься зовсім інакше.

Зауважимо, за словами генерала Тарнавського, активізація наступальних дій настане тоді, коли нашим військовим вдасться звільнити Токмак.

Це стратегічне місто для росіян. Наразі наші військові перебувають за 20 кілометрів від нього. Ворог дуже розраховує на свою оборону, збудовану навколо Токмака.

Він зазначив, що в тому районі працюють невеликі, однак небезпечні, групи оборони противника. Втім, дії наших бійців змушують їх повільно відступати, коли вони стикаються з нашими штурмовими загонами.