Віце-президентка США Камала Гарріс заявила, що США готові запровадити санкції проти Росії у разі її “вторгнення” в Україну. Про це вона заявила в ефірі CBS.

Ми співпрацюємо з нашими союзниками з цього питання, і ми дуже ясно давали зрозуміти, що ми готові ввести санкції, яких ви раніше не бачили. Конкретних заходів вона не назвала, але сказала, що Вашингтон “веде прямі дискусії” на цю тему із російською стороною, – сказала політик.

Гарріс наголосила, що “Росія не повинна порушувати суверенітет України” і що США підтримуватимуть територіальну цілісність країни.

США раніше неодноразово заявляли, що можуть запровадити санкції у разі військової агресії Росії щодо України. 1 грудня про готовність Вашингтона вжити “економічних та інших заходів” проти Москви у відповідь на її дії щодо України заявляла прес-секретар Білого дому Джен Псакі. До цього санкціями, які раніше не застосовувалися, Росії загрожував держсекретар США Ентоні Блінкен.

Заступник держсекретаря Вікторія Нуланд заявила, що колективний Захід на чолі з США розглядає можливість повністю ізолювати РФ від світової фінансової системи у тому випадку, якщо Москва піде на нову військову операцію проти Києва. Такі заходи позначаться на роботі бізнесу й життя населення. Вашингтон розглядає всі варіанти впливу на Росію у разі її військової атаки проти України.

Ми говорили про заходи, рівноцінні повноцінній ізоляції Росії від світової фінансової системи з усіма наслідками для російського бізнесу і народу, – зазначила Нуланд.

Також вона підкреслила, що якщо РФ все ж таки відключать від світової фінансової системи, бізнес і населення зіткнуться з проблемами під час подорожей і торгівлі. Вашингтон вивчає всі варіанти відповіді на можливе військове вторгнення Росії в Україну. Санкції впроваджуватимуться поетапно.