Бойовики з ПВК “Вагнера” опублікували відео, де розповідають, що вони захопили міську адміністрацію Бахмута. Зараз в місті тривають запеклі бої.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Крамаров. За його словами, це вже чи не третя заява ватажка ПВК “Вагнера” Євгєнія Пригожина, що він от-от захопив місто. Той навіть додумався сказати маячню, що “де-юре” Бахмут під контролем Росії.

Хочу його розчарувати. В жодному міжнародному нормативно-правовому документі немає такого, що, коли ти захопив адміністрацію, то захопив місто. Все лише в його фантазіях,
– зауважив Крамаров.

Як наголосив Крамаров, в Бахмуті тривають запеклі бої. В бойовиків з ПВК “Вагнера” колосальні втрати, а їх все менше підтримують з боку міністерства оборони Росії. Тому, ймовірно, зараз Пригожин постійно говоритиме, що Бахмут от-от буде захоплений.

Пригожин зараз буде “героїчно” захоплювати Бахмут по кілька разів на тиждень, щоб продемонструвати хоча б якийсь свій військово-політичний капітал. Загалом зараз в місті така ж ситуація, як минулого тижня. Весь центр міста – по суті, зона бойових дій. Йдуть стрілецькі бої на дистанції 100 – 150 метрів,
– зазначив Крамаров.

Крім того, ворог продовжує активно застосовувати артилерію. Окупанти буквально знищують місто.

Російські війська дуже далекі від захоплення Бахмута, бої точаться навколо будівлі адміністрації міста.

Про це Reuters сказав речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

Раніше засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин заявив, що його найманці захопили будівлю адміністрації Бахмута та підняли над нею російський прапор. Пригожин сказав, що «юридично Бахмут наш».

Череватий зазначив, що незрозуміло, де російські війська підняли свій прапор, але заяви про захоплення міста неправдиві.

«Вони підняли прапор над якимось туалетом. Прикріпили його з боку невідомо чого, повісили ганчірку та сказали, що взяли місто. Ну гаразд, нехай думають, що взяли», — сказав Череватий агентству.

«Навколо будівлі Бахмутської міськради точаться бої, в юридичному сенсі нічого не захопили. Бахмут — український, і вони нічого не захопили і, м’яко кажучи, дуже далекі від цього», – додав він.

Українські захисники зайняли деякі стратегічно важливі позиції в Донецької області, розповів речник об’єднаного прес-центру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олексій Дмитрашківський.

“Окупанти продовжують атакувати на Авдіївському та Мар’їнському напрямках. Там вони намагаються зосередити сили, але їм нічого не вдається. У Донецькій області нам вдалося поліпшити своє тактичне становище. Тобто ми зайняли деякі стратегічно важливі позиції”, – пояснив він, повідомляє Армія Інформ.

Водночас, за словами Дмитрашківського, біля Авдіївки окупанти проводять певну ротацію.

“На сьогоднішній день відомо про виведення звідти 200-ї мотострілецької бригади росармії. Їх відвели, щоб вони змогли відновити сили. Зате є інформація, що туди зайшли “вагнерівці”. Але поки підтвердження цьому немає. Загалом вороги дуже бояться нашого контрнаступу і розуміють, що їхній Донецький напрямок виснажений. Вони поступово втрачають свою бойову здатність”, – зазначив він.

На запорізькому напрямку суттєвих змін не відбулося.

“Ворог проводить активну розвідку і покращує свої оборонні рубежі. Не досягаючи успіху на фронті, росіяни в Запорізькій області застосовують ствольну і реактивну артилерію”, — підсумував Дмитрашківський.