Президент України Володимир Зеленський  наголосив на важливості притягнення до відповідальності винних у збитті літака рейсу MH17.

«Світ і Україна пам’ятають про 298 жертв «Малайзійських авіаліній». Притягнення до відповідальності винних у катастрофі важливо не лише для родичів загиблих людей, а й для майбутніх поколінь», – вказав Зеленський.

Україна сподівається на співпрацю Росії зі слідчими в цій справі задля з’ясування правди та притягнення винних до відповідальності, вказує офіційний сайт глави держави.

А у Гаазі триває суд над обвинуваченими у загибелі рейсу MH17 у небі над окупованим Донбасом. Голландська Феміда висунула звинувачення трьом росіянам – колишньому “міністру оборони “ДНР”, диверсанту Ігорю Гіркіну, генерал-майору Сергію Дубинському, полковнику Олегу Пулатову, – а також громадянину України Леоніду Харченку. У обвинувальному висновку йдеться, що вказані особи, ракетний комплекс “Бук” і керуючись злочинним наміром, вбили пасажирів та екіпаж малайзійського Боїнга У матеріалах прокуратури Нідерландів окремо наголошується, що обвинувачені не могли отримати доступ до такого озброєння без участі російського керівництва Чому рано чи пізно міжнародні слідчі вийдуть на кремлівську верху у матеріалі “Апострофа”.

Максимальне покарання

Прокуратура Нідерландів минулої середи, 22 грудня, на засіданні суду в Гаазі у справі про аварію рейсу МН17 завершила читання обвинувального висновку. Виходячи з матеріалів слідства та даних, озвучених на самому процесі, державний обвинувач Тійс Бергер зажадав для винних максимального покарання, аж до довічного ув’язнення.

Як наполягає Тійс Бергер, злочин, у якому підозрюють Ігоря Гіркіна та його підручних, вважається одним із найсерйозніших у кримінальному праві Нідерландів.

“Ми вимагаємо для обвинувачених Гіркіна, Дубинського, Пулатова, Харченка за їхні спільні дії, що призвели до катастрофи літака та загибелі 298 осіб, довічного покарання”, – сказано в обвинувальному висновку.

Зачитування обвинувального ув’язнення тривало два дні, починаючи з 20 грудня. Як наполягають у голландській прокуратурі, Ігор Гіркін, Сергій Дубинський, Олег Пулатов та Леонід Харченко винні в організації доставки з Росії зенітно-ракетного комплексу “Бук” та координації дій щодо його використання.

Внаслідок злочинної діяльності зазначених осіб, 17 липня 2014 року поблизу населеного пункту Сніжне із ЗРК “Бук” було випущено ракету, яка збила пасажирський Boeing-777 малайзійських авіаліній, що прямував рейсом з Амстердама до Куала-Лумпуру. Усі 283 пасажири та 15 членів екіпажу загинули. Більшість жертв – громадяни Нідерландів. На момент скоєння злочин Сніжне контролювався російськими бойовиками.

“Обвинувальний висновок, підготовлений прокуратурою Нідерландів – юридичний удар по російському наративу про нібито “громадянську війну” в Україні. Російська держава надала російським агентам російську зброю, за допомогою якої було скоєно жахливий злочин на території України. Також прозорість та високі стандарти доказів, які використовуються у нідерландському кримінальному процесі, безсумнівно покладають юридичну відповідальність за збиток рейсу МН-17 саме на Росію. Це доведений, зображений у граніті факт”, – заявила у коментарі “Апострофу” перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джеппар.

Фінал кремлівських фейків

Прокуратура, яка вимагає максимального покарання для підозрюваних, виходить з того, що Гіркін і його спільники спочатку не мали наміру знищити саме цивільний літак, але це ніяк не впливає на суть справи. Обвинувачені мали намір знищити літак і зробили це, в чому і був їхній злочинний умисел.

З юридичної точки зору прокуратура вважає, що підозрювані діяли як цивільні особи (читай, терористи), і не мали права застосовувати бойову техніку, за допомогою якої збили пасажирський літак. Також немає підстав вважати, що Гіркін, Дубинський, Пулатов та Харченко хоч якось намагалися уникнути жертв серед цивільного населення. З огляду на вищевикладене, звинувачення наполягає, що у справі немає жодних обставин, що пом’якшують вину підозрюваних.

Обвинувальний висновок поставило жирну крапку на численних спробах Кремля зам’яти справу, перекласти відповідальність на Україну, яка нібито не закрила небо над Донбасом, а також втопити історію в численних фейках. У тому числі, що ракету нібито випустили українські військові.